Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 08/12/2022 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Poznaj niesamowitego psa policyjnego, który znalazł zaginioną mamę i dziecko

DYFED-POWYS POLICE

DYFED-POWYS POLICE

Cerith Gardiner - 20.08.20

Ogromna determinacja psa pomogła w imponującej misji ratunkowej.

Max, dwuletni mieszaniec owczarka niemieckiego, niedawno wyruszył na swoją pierwszą misję z przewodnikiem PC Peterem Lloydem z policji Dyfed-Powys w Walii. Już pierwszego dnia pracy pokazał, że jest na to gotowy.

Chociaż młody Max wstąpił do wojska w lutym, dopiero niedawno został w pełni licencjonowanym psem policyjnym. Kiedy więc zadzwoniono, by poszukać kobiety i jej rocznego dziecka, których nie widziano od dwóch dni, Max i PC Lloyd ruszyli z pomocą.

Na szczęście samochód zaginionej kobiety został odkryty na odludziu, co pomogło nieco zawęzić obszar poszukiwań, ale wciąż pozostawał „rozległy obszar dopokonania, biorąc pod uwagę czas, który minął od momentu zaginięcia” – wyjaśnił inspektor Jonathan Rees Jones.

DYFED-POWYS POLICE
DYFED-POWYS POLICE

Niesamowite, po zaledwie półtoragodzinnym poszukiwaniu helikopterem, wysiłku zespołu ratowników górskich i eksperta od poszukiwań Max zaprowadził swojego przewodnika do zaginionej mamy i dziecka, których odnalazł obok wąwozu. Według BBC mama wtedy wezwała policjanta na pomoc.

Sukces operacji i wydajność Maxa wynikają z imponującego dystansu, jaki Max i jego przewodnik byli w stanie pokonać, a także wspaniałej współpracy psa i policjanta podczas szkolenia. PC LLoyd powiedział: „Max pozostawał skupiony podczas długich poszukiwań i okazał się nieoceniony”. Mamy nadzieję, że młody pies policyjny dostał nagrodę za tę wartościową pracę!


BOY AND DOG

Czytaj także:
Chłopiec i jego pies. Ten film pokazuje czystą dobroć w środku pandemii
Czytaj także:
Drogówka nie wlepia tylko mandatów! Policjant uratował czterolatka oraz jego ojca

Tags:
policjapomoc
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!