Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/03/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Bejrut: w czasie eksplozji na świat przyszło dwoje dzieci. Wzruszające zdjęcia!

PORÓD PODCZAS WYBUCHU

Viral Media Johor | Facebook

Redakcja - 12.08.20

Mimo ogromnej tragedii, która spotkała mieszkańców Libanu, w mediach pojawiają się także dobre, wzruszające i pocieszające historie, które działy się w Bejrucie w trakcie i tuż po eksplozji.

Niedawno pisaliśmy o dzielnej pielęgniarce, która z gruzów szpitala wyniosła troje noworodków. Dziś chcemy wam opowiedzieć o cudownych narodzinach dziewczynki i chłopca.

Poród podczas wybuchu w Bejrucie

O dziewczynce, której rodzice dali nietypowe imię „Bejrut”, napisał portal broakdaily.com. Przyszła na świat tuż po eksplozji i choć budynek szpitala ucierpiał na skutek wybuchu, a kilku lekarzy placówki zostało rannych, dziewczynka urodziła się bez komplikacji. Lekarz, który przyjmował poród, zrobił wszystko, by dziewczynka przyszła na świat cała i zdrowa, sam jednak – jak widzimy na zdjęciach, ucierpiał.

Na zdjęciach możemy zobaczyć szpitalne łóżko, a na nim, pośród zniszczeń, mamę i jej nowo narodzone dzieciątko. Fotografie obiegły świat, a internauci podziwiają nie tylko dzielną mamę, ale także lekarza, który w poczuciu odpowiedzialności, mimo walących się ścian szpitala, pozostał przy rodzącej pacjentce.

Mały George bezpiecznie przyszedł na świat

W tym samym szpitalu na świat przyszedł George. Jego tata, Edmound Khneisser, chciał uwiecznić moment porodu, miał przygotowaną kamerę, nie spodziewał się jednak, że oprócz narodzin syna nakręci także wstrząsające chwile wybuchu. Film ukazał się na stronach agencji Reuters.

Choć nagranie wygląda groźnie, mały George urodził się, podobnie jak dziewczynka, cały i zdrowy. Tak później Edmound Khneisser napisał w mediach społecznościowych, w imieniu synka: „Dziękuję za sprowadzenie mnie bezpiecznie na ten świat”.

View this post on Instagram

A post shared by CBS News (@cbsnews)

Źródło: Stacja7, Instagram, broakdaily.com


PIELĘGNIARKA URATOWAŁA NOWORODKI

Czytaj także:
Pielęgniarka ratuje noworodki z gruzów szpitala. To zdjęcie z Bejrutu obiegło cały świat


CHRYSTUS Z RIO, FLAGA LIBANU

Czytaj także:
Solidarni z Bejrutem. Chrystus z Rio w barwach libańskiej flagi

Tags:
Libanporód
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail