Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 23/07/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Mają 67 i 73 lata i… szaleją na parkiecie! Ta para pokazuje, ile radości może dać taniec

ROCK, SWING

YouTube

Redakcja - 08.08.20

Ta austriacka para - Nellia i Dietmar Ehrentraut, pakazuje, że taniec to wspaniały sposób na czerpanie radości z życia w każdym wieku! Pojawili się nawet w teledysku Eda Sheerana!

W zasadzie robią tylko to, co zawsze… tańczą! A film, na którym można zobaczyć ich taniec, krąży po całym świecie. Na Facebooku obejrzano go już ponad 65 milionów razy! To wyjątkowe małżeństwo pojawia się nawet w teledysku Eda Sheerana „Put It All On Me”.

Nic dziwnego. Bo czy jest ktoś, kto po obejrzeniu tego filmiku nie ma ochoty natychmiast wskoczyć na parkiet i dać się porwać tanecznym rytmom? Ta austriacka para – Nellia i Dietmar Ehrentraut, pakazuje, że taniec to wspaniały sposób na czerpanie radości z życia w każdym wieku! Mają 67 i 73 lata i są małżeństwem od 50 lat. Tyle też lat szaleją razem na parkiecie!

Ich taneczna kariera rozpoczęła się od akrobatyki, potem pojawił się taniec turniejowy. „Ten taniec stał się integralną częścią naszego życia, odkryliśmy scenę muzyczną lat 50. i spotkaliśmy na koncertach i festiwalach podobnie myślących ludzi” – mówią. Uczyli się tańca od najlepszych, a ich największą radością – jak twierdzą, była podróż do Ameryki i możliwość uczenia się od tancerzy, występujących w  filmach „Rock around the clock” i „In the hell is the devil los”.

Zapomnij o stresie i tańcz!

Co sprawia, że ​​ich miłość jest wciąż świeża? Mówią, że wspólna pasja do tańca, czy to boogie-woogie, rock’n roll i jive. Małżeństwo ma nawet swoją stronę internetową.

Nellia i Dietmar, choć mogliby już cieszyć się spokojem życia na emeryturze, nie zwalniają tempa, i prowadzą warszataty taneczne, występują na pokazach, biorą udział w turniejach. „Zapomnij o codziennym stresie i tańcz!” – zachęcają na swojej stronie.

Mówią, że tańczą dla własnej przyjemności, choć ta przyjemność przyniosła im trofea taneczne w niejednym konkursie. Wspólna pasja prowadzi ich przez życie i inspiruje tych, którzy mają to szczęście, by oglądać ich szalone pokazy taneczne!

Podziwiamy skomplikowane figury i zaawansowany układ! Zobaczcie, ile radości może być w tańcu 🙂


TANIEC

Czytaj także:
Nina Tyrka: taniec to dziś nie tylko rozrywka, ale też terapia [wywiad]


STUDNIÓWKA

Czytaj także:
„Perfect-cyjny” taniec studniówkowy! Musicie to zobaczyć!

Tags:
małżeństwopasjataniec
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail