Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 29/03/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Internauci oddają hołd Powstańcom Warszawy. Wyjątkowy „Pałacyk Michla”

PAŁACYK MICHLA

Muzeum Powstania Warszawskiego | Facebook

Redakcja - 28.07.20

Dzięki odezwie internautów udało się stworzyć wirtualny chór i nagrać teledysk do utworu „Pałacyk Michla”. Zobacz to wyjątkowe nagranie, poprzez które oddajemy hołd bohaterom Powstania!

W związku z panującą pandemią koronawirusa tegoroczne obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego będą miały inny – niż znaliśmy do tej pory – charakter. Nie będzie, niestety, wspólnego muzykowania na placu Piłsudskiego, które stało się stałym elementem corocznego świętowania 1 sierpnia. W tym roku warszawiacy zaśpiewają (nie)zakazane piosenki w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego (aby móc wziąć w nim udział, należało się zarejestrować, liczba miejsc była ogranicza).

„Pałacyk Michla” w wykonaniu wirtualnego chóru

Wyjątkowa sytuacja nie przeszkodziła warszawiakom (i nie tylko!) we wspólnym śpiewaniu i uczczeniu pamięci dzielnych powstańców. W ramach akcji #JednymGłosem powstało niezwykłe nagranie, poprzez które internauci oddali hołd bohaterom Powstania Warszawskiego.

Dzięki odezwie internautów udało się stworzyć wirtualny chór i nagrać teledysk do utworu „Pałacyk Michla”. Muzeum Powstania Warszawskiego publikując piosenkę (premiera odbyła się w poniedziałek o godz. 17) napisało:

W tym roku, dzięki Wam i Waszemu odzewowi przekonaliśmy się, że są wartości, które każdy z nas ma sercu. Że nawet wirtualnie, potrafimy stanąć ramię w ramię#JednymGłosem oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Gdziekolwiek byliście: w Polsce i zagranicą, w domach, w mieście, na wsi, na działce; sami, z rodziną, z przyjaciółmi, z sąsiadami – pokazaliście, że niezależnie od wieku i przekonań, jesteście ludźmi, którzy wspólnie i śpiewająco zdają egzamin z pielęgnowania pamięci (…). Mamy nadzieję, że każdego roku będzie Was więcej i uda się nam wspólnie stworzyć wirtualny śpiewnik – pamiątkę dla kolejnych, już cyfrowych pokoleń.



Czytaj także:
„Ali” – czarnoskóry powstaniec walczący o Warszawę. Wiadomo, gdzie został pochowany




Czytaj także:
Odnalazła ślady krwi powstańczej w warszawskich kamienicach [wywiad]


ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

Czytaj także:
Co jest najważniejsze w życiu? Powstańcy Warszawscy odpowiadają

Tags:
Polskapowstanie warszawskie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail