Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

11 rzeczy, których będzie ci brakowało, kiedy skończy się pandemia. Z przymrużeniem oka

IZOLACJA DOMOWA

Sharomka | Shutterstock

Joanna Operacz - 14.05.20

Pandemia wywołana przez wirusa SARS-CoV-2 to nic śmiesznego. Jednak – jak to nieraz bywa w życiu – nawet trudna sytuacja ma swoje nieoczekiwane humorystyczne strony. Oto 11 rzeczy, których będzie wam brakowało, kiedy to wariactwo wreszcie się skończy.

1Można ziewać

Teraz kiedy ziewasz w miejscu publicznym, możesz nie zasłaniać ust. Dzięki maseczce nikt tego nie widzi. Tylko nie zapomnij później się odzwyczaić!

2Nie podróżujesz? OK!

Bardzo mało wyjeżdżam. Nigdy nie widziałam zorzy polarnej ani nie nurkowałam na rafie koralowej. Jednak w ostatni długi weekend po raz pierwszy od lat włączanie Facebooka nie stresowało mnie ani nie przygnębiało. Podczas majówki wszyscy robili to samo, co ja robię zawsze w długie weekendy, ferie i wakacje – siedzieli w domu.

3RODOS

Wiosną podskoczyły ceny działek rekreacyjnych, a w internecie ukazało się milion memów o RODOS (nie sądzę, że ktoś jeszcze nie wie, jak rozwija się ten skrót, ale na wszelki wypadek przypomnę: Rodzinne Ogródki Działkowe Otoczone Siatką). Masz dom z maciupkim ogródkiem, za który płacisz przez 35 lat kredyt we frankach szwajcarskich (zostało jeszcze „tylko” 22 lata)? Po raz pierwszy od dawna masz poczucie, że było warto!

4(Nie)praca zdalna

Jeśli pracujesz zdalnie, to patrzenie przez cały dzień w ekran komputera możesz teraz dość bezkarnie nazywać pracą. Miłe, choć – uprzedzam – bywa zgubne!

5Tak będę leżał!

Lubisz wolną przestrzeń w tramwajach i pociągach? Jeśli musiałeś korzystać z transportu miejskiego podczas pandemii, miałeś mnóstwo wolnych miejsc do wyboru.

6Miałeś rację

Od lat odczuwasz przymus, żeby myć ręce po każdym powrocie do domu – nawet kiedy wyjmujesz listy ze skrzynki? Od dawna żywiłeś skryte przekonanie, że wszędzie czają się na ciebie mordercze mikroby?! Teraz wreszcie się okazało, że masz rację!

7Pan minister odradza

Nie przepadasz za częstymi spotkaniami z ludźmi? Źle się czujesz w centrum handlowym i nie rozumiesz, po co ludzie chodzą do restauracji? Pan minister też to odradza.

8Odrosty? Brawo!

Masz odrosty? Twoje włosy przypominają wiecheć słomy? Teraz ci wolno. A nawet twoja fryzura świadczy o tym, że jesteś przykładnym obywatelem i stosujesz się do zaleceń epidemiologicznych.

9Jedz, co chcesz

Widzieliście mema: „Jedz, co chcesz. Lata nie będzie”? Mówiąc serio – tarapaty branży turystycznej to nic śmiesznego i miejmy nadzieję, że ta paskudna zaraza niedługo się skończy i że lato jednak będzie, ale po tygodniach siedzenia w domu pewno niejeden (a zwłaszcza: niejedna) z nas odczuwa lekki niepokój na myśl o założeniu stroju kąpielowego.

10Posłuszne dzieci…

Każesz dzieciom zakładać kapcie, suszyć suszarką włosy po umyciu i sumiennie zjadać surówkę, powtarzając, że w czasie pandemii nie przyjmie was żaden pediatra, a one (czasem) cię słuchają? Upajaj się swoimi rodzicielskimi supermocami! Przynajmniej przez chwilę…

11… i odchodzą od komputera

Twoje dzieci, znużone lekcjami online, potrafią z własnej inicjatywy odejść od komputera? Z nudów czasem nawet zrobią ciasto albo ogarną swoje pokoje? Pewnie nie wierzyłeś, że to możliwe. A jednak!


KSIĄŻKI DLA DZIECI

Czytaj także:
Przegląd książek o podróżach dla dzieci. Idealne na czas kwarantanny!


MICHAEL BUBLE

Czytaj także:
Michael Bublé znalazł sposób na kwarantannę – gotuje live z fanami!

Tags:
koronawiruskwarantanna
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail