Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Podziel się radością z narodzin twojego dziecka mimo izolacji. Oto 8 propozycji

RODZICE

AllaSerebrina/depositphotos.com

Cerith Gardiner - 01.05.20

Przedstawcie najbliższym nowego członka rodziny. Nawet, jeśli ze względu na stan pandemii, należy to zrobić zdalnie.

Jednym z najbardziej ekscytujących i szczególnych momentów związanych z narodzinami dziecka jest przedstawienie go rodzinie. Zazwyczaj to wygląda tak: przekazujecie malca kolejno dziadkom, którzy tuląc wnuka, są pełni niepokoju, ale i ulgi zarazem. Toczą się rozmowy o tym, do kogo dziecko jest podobne i wspominki z przeszłości. To chwile pełne miłości i nadziei oraz spajania więzi. Niestety, przy jednoczesnym deficycie snu…

W związku z tym rodzice, którzy powitali na świecie swoje dziecko lub właśnie na nie czekają, mają zapewne w tym czasie raczej mieszane uczucia. Nie dość, że borykają się z niepokojem związanym z porodem, to jeszcze dochodzi do tego rozczarowanie… Bo przecież dzielenie tych pierwszych momentów, tulenia i wspólnego poznawania się, trzeba będzie odłożyć w czasie.

Mimo wszystko jest to niezwykły czas, który powinien być przepełniony radością. Istnieją sposoby na to, by nowo upieczeni rodzice włączyli w świętowanie członków dalszej rodziny. Nawet jeśli jeszcze nie mogą spotkać się osobiście. Może właśnie zostałaś mamą albo jako babcia czy dziadek trwasz w oczekiwaniu na wnuka? Całkiem możliwe, że chcesz wyrazić radość jako przyjaciel rodziny. Tak czy inaczej mamy dla ciebie kilka pomysłów, które pomogą przywitać nowe życia z należnym weselem.


CIĄŻA, KORONAWIRUS

Czytaj także:
Ciąża vs. koronawirus. Jedna decyzja, po której przestałam się bać…


MODLITWA W CIĄŻY

Czytaj także:
Modlitwa kobiety w ciąży za wstawiennictwem Archanioła Gabriela

Tags:
koronawiruskwarantannaporód
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail