Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 20/07/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Spacerują w niezwykłych strojach… I podnoszą na duchu całą wioskę!

PRIOR ATTIRE

Prior Attire | Facebook | Fair Use

Cerith Gardiner - 29.04.20

Ubrana w kostiumy z epoki brytyjska para zabawia mieszkańców na kwarantannie. A do tego robi historyczny quiz! Mieszkańcy są zachwyceni taką formą umilania im tego niełatwego czasu.

Izabela Pitcher, właścicielka sklepu z kostiumami, zamknęła swoją firmę Prior Attire w pobliżu wioski Buckinghamshire z powodu pandemii. Ponieważ wydarzenia takie jak rekonstrukcje i wystawy muzealne zostały anulowane, ubrania stały się nieco stęchłe. 45-letnia kobieta biznesu znalazła więc fajny sposób, aby nieco przewietrzyć swoje kostiumy.

Wybierając „kostium konstytucyjny”, Pitcher zaczęła chwalić się niesamowitymi projektami wśród mieszkańców, a także dawać im ciekawe wyzwanie historyczne.

Ona i jej mąż Lucas codziennie ubierają się w inny kostium i wyruszają na spacery. Niektórzy mieszkańcy machają do pary. Następnie Pitcher publikuje zdjęcia w mediach społecznościowych i pyta mieszkańców wioski o opinię na temat epoki kostiumów i do jakiej klasy społecznej, zdaniem mieszkańców wsi, ci ludzie w strojach mogliby należeć. Publikują wyniki następnego dnia.

Pomysł na zabawę pomógł zapewnić tak bardzo potrzebną rozrywkę mieszkańcom wioski. Ale miało to również pozytywny wpływ na małżeństwo: „Spotkaliśmy więcej mieszkańców wioski – oczywiście w bezpiecznej odległości społecznej – w ostatnim tygodniu, niż w ostatnim roku życia tutaj” – Pitcher podzieliła się z BBC .

Podobnie jak w przypadku innych historii udostępnianych teraz w mediach społecznościowych, małżeństwo Pitcherów jest kolejnym przykładem ludzi, którzy wykorzystują swoją kreatywność, aby dać trochę wsparcia potrzebującym.


PIOTR DYDO-RÓŻNIECKI

Czytaj także:
Ksiądz Piotr w DPS-ie w Bochni: przewijam, karmię, myję, spowiadam… [rozmowa]


SIOSTRY WOLONTARIUSZKI DPS

Czytaj także:
„Mycie zarażonego. Opatrywanie odleżyn. Golenie mężczyzny – pierwszy raz w życiu”. Siostry vs. koronawirus

Tags:
koronawiruskwarantanna
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail