Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Single na kwarantannie. To nie musi być stracony czas

SINGIELKA

Remy_Loz/Unsplash | CC0

Anna Malec - 25.04.20

Spróbuj spojrzeć w przyszłość, widząc swoje cele, a nie ograniczenia, które dziś tak bardzo rzucają się w oczy. Pomyśl, jak będą wyglądały twoje randki, ilu ciekawych ludzi możesz poznać, jak możesz ich zachwycić sobą, kiedy wyposażona w to wszystko, co udało ci się zrobić podczas kwarantanny, wyruszysz w końcu na podbój świata!

Jesteś singlem szukającym swojej drugiej połówki? Więc pewnie poza wszystkimi oczywistymi niedogodnościami związanymi z kwarantanną, których tak, jak każdy w tym czasie, doświadczasz, zadajesz sobie dodatkowo te pytania – co z moimi randkami? Jak mam teraz kogoś poznać? Mamy dla ciebie kilka pomysłów. Możesz z nich skorzystać, aby ten czas izolacji nie był tylko „życiowym przestojem”, ale by przyniósł dobre owoce i zbliżył cię do twojego celu.

Przemyśl swój poprzedni związek

„Siedzenie” w domu sprzyja refleksji. Pewnie słyszeliście już wiele razy, że żeby rozpocząć nową znajomość, trzeba zamknąć na amen poprzednią relację, a czasem warto nawet porządnie trzasnąć drzwiami. Teraz jest na to dobry czas. Daj głos wszystkim swoim myślom i uczciwie zobacz, co się wydarzyło w twoim ostatnim związku. Za co jesteś odpowiedzialna ty, a co nie jest twoją odpowiedzialnością. A może to coś, co regularnie „psuje” twoje znajomości? Świadomość to początek drogi, by nie powtarzać utartych schematów i wyostrzyć swoją czujność.

A może nosisz w sobie jeszcze złość z powodu nieudanej znajomości? Jeśli tak, to bierz kartkę i długopis, i wypisz tam wszytko, co masz teraz w głowie. Bez cenzury! 😉

Wiesz, dlaczego warto cię poznać?

Nic tak nie zachęca drugiej osoby do podtrzymywania znajomości, jak pewność siebie tej pierwszej, mówią. I chyba mają rację. Każdy z nas jest wartościowy i każdy ma cały wachlarz zalet, którymi może zachwycać innych – być może to banalne zdanie, ale ręka do góry, kto w ten banał tak uczciwie wierzy? A warto!

Pewnie od ręki większość z nas wypisałaby swoje wady (kto zna nas lepiej, niż my sami). Z wypisaniem bez wstydu swoich zalet bywa już gorzej… Bo nie wypada, bo to nic nadzwyczajnego, bo inni są fajniejsi (pewnie każdy mógłby tu wstawić swoje powody). No to teraz jest dobry czas, by z tym wszystkim skończyć!

Świadomość swoich zalet jest nie tylko dobra, ale i konieczna. Może to porównanie mało romantyczne, ale jak chcesz kogoś zachęcić do wykupienia eksluzywnej wycieczki, to musisz przedstawić mu korzyści płynące z tej inwestycji! A przecież bycie przy twoim boku to prawdziwy exclusive! 😉

Zobacz, kogo szukasz

Jeśli wybierasz się w tę egzotyczną, wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju podróż (a każdy związek to przecież zupełnie nowa podróż), to musisz wiedzieć, jakiego kompana do tej przygody potrzebujesz! Czy to ma być ktoś, kto będzie potrafił czytać mapy, kto będzie wiedział, gdzie zabrać cię na romantyczną kolację, czy raczej ktoś, kto potrafi rozpalić ognisko w środku lasu?

Dobrze jest wiedzieć, jakie cechy są dla ciebie ważne, z czego możesz zrezygnować, a z czego na pewno nie. Nie szukaj po omacku. Stwórz swoją własną, wyjątkową listę i nie bój się szukać osoby, przy której możesz być sobą!

Stwórz dobry profil na portalu randkowym (albo dopracuj aktualny)

Z taką wiedzą czeka cię tylko uformowanie pięknych ciasteczek z ciasta, które masz już pod ręką! 😉 Jeśli chcesz poznać kogoś na portalu randkowym, poświęć czas na dobre przedstawienie się. Dopracuj swój profil bez niepotrzebnej skromności, ale oczywiście zawsze uczciwie.

Kwarantanna to dobry czas na rozpoczynanie znajomości w internecie, teraz w końcu większość naszych relacji przeniosła się do sieci. A jeśli jesteś singlem i doskwiera ci samotność, to możesz założyć, że inni single mają choć trochę podobnie… Może teraz nawet łatwiej niż wcześniej o nowe, ciekawe relacje? Spróbuj.

Poza wszystkim – nie trać ducha!

Kwarantanna to rewolucja w życiu każdego, niezależnie od tego, czy żyje sam w czterech ścianach, z przyjaciółmi w ośmiu ścianach, czy z rodziną w jeszcze kilku ścianach więcej 😉 Ale nie musisz poddawać się przygnębieniu! Spróbuj spojrzeć w przyszłość, widząc swoje cele, a nie ograniczenia, które dziś tak bardzo rzucają się w oczy. Pomyśl, jak będą wyglądały twoje randki, ilu ciekawych ludzi możesz poznać, jak możesz ich zachwycić sobą, kiedy wyposażona w to wszystko, co udało ci się zrobić podczas kwarantanny, wyruszysz w końcu na podbój świata!

A może macie jeszcze inne, swoje własne sposoby na dobre wykorzystanie tego czasu? Podzielcie się w komentarzach!


PORTRET KOBIETY

Czytaj także:
Drugi człowiek to zawsze inny świat. Zwiedzaj go z delikatnością


SAMOTNA KOBIETA

Czytaj także:
Chodzisz na randki i nic się nie zmienia? Sprawdź swoją strategię

Tags:
kwarantannasingle
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail