Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 21/03/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Papież Franciszek przesuwa ŚDM. Sprawdź nową datę

POPE FRANCIS POLAND WYD

Jeffrey Bruno / KAI / CNA /ALETEIA

Redakcja - 20.04.20

Ojciec Święty zdecydował, że najbliższe 37. Światowe Dni Młodzieży nie odbędą się w 2022 roku, jak to zostało wcześniej zaplanowane i ogłoszone.

Globalne spotkanie młodych papież Franciszek przeniósł na sierpień 2023 roku. Miejsce pozostaje to samo – jest nim Lizbona.

Podobnie przełożone zostało 10. Światowe Spotkanie Rodzin, które miało się odbyć w czerwcu 2021 roku w Rzymie – to spotkanie odbędzie się również w czerwcu, ale 2022 roku.

Jak informuje w komunikacie dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni, Ojciec Święty wspólnie z Dykasterią ds. Świeckich, Rodziny i Życia, odpowiedzialną za przygotowanie obu spotkań, zadecydował o tych zmianach ze względu na aktualną sytuację sanitarną na świecie oraz jej konsekwencje dla przemieszczania się i gromadzenia osób.

Aleteia/KAI/as


BENEDYKT XVI, RATZINGER

Czytaj także:
Szyderstwa z wiary i naszego Boga. Ratzinger pomaga zrozumieć, gdzie jest Bóg w czasie pandemii


CALM

Czytaj także:
Ta pandemia pokazuje mi, że nie nad wszystkim mam kontrolę. I dobrze!

Tags:
Światowe Dni Młodzieży
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail