Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 22/07/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Bocelli śpiewa w pustej katedrze w Mediolanie

ANDREA BOCELLI

GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News

Katolicka Agencja Informacyjna - 08.04.20

W Niedzielę Wielkanocną Andrea Bocelli występuje z recitalem za zamkniętymi drzwiami mediolańskiej katedry. Koncert „Muzyka dla nadziei” jest transmitowany na jego kanale na You Tube.

W wielkanocny wieczór włoski tenor Andrea Bocelli występuje samotnie w mediolańskiej katedrze z koncertem „Muzyka dla nadziei”.

Jestem zaszczycony i szczęśliwy, mogąc odpowiedzieć „tak” na zaproszenie miasta i katedry w Mediolanie, w dniu, w którym celebrujemy triumf w ufności w życie

– powiedział artysta, zapowiadając koncert, który odbywa się za zamkniętymi drzwiami mediolańskiej katedry, bez udziału widzów. Bocellemu towarzyszy jedynie organista, Emanuele Vianelli, który gra na znajdujących się w świątyni jednych z największych organów na świecie. Tenor występuje charytatywnie, a sam koncert jest przesłaniem nadziei dla Włoch i świata, pogrążonych w pandemii koronawirusa.

TRANSMISJA NA ŻYWO:

Andrea Bocelli: Wierzę w moc wspólnej modlitwy, w chrześcijańską Wielkanoc

Wierzę w moc wspólnej modlitwy; wierzę w chrześcijańską Wielkanoc, uniwersalny symbol odrodzenia, którego wszyscy – bez względu na to, czy są wierzącymi, czy nie – naprawdę potrzebują właśnie teraz. Dzięki muzyce płynącej na żywo, łączącej miliony splecionych rąk na całym świecie, obejmiemy to zranione serce pulsującej ziemi

– powiedział Bocelli w rozmowie z portalem broadwayworld.com. Koncert jest transmitowany na jego kanale YouTube 12 kwietnia o godz. 19.

Nosząca imię muzyka fundacja wspiera intensywnie walkę z koronawirusem COVID-19, zbierając fundusze na zaopatrzenie medyczne dla szpitali.


ANDREA BOCELLI FATIMA

Czytaj także:
Andrea Bocelli: W moim przypadku brak wiary oznaczałby życie w rozpaczy


DARIUSZ KOWALSKI

Czytaj także:
Dariusz Kowalski: Zmartwychwstanie zmienia wszystko w życiu człowieka [wywiad]


MACIEJ SKUPIŃSKI

Czytaj także:
Mistrz świata w tajskim boksie: modlę się przed każdym treningiem. Wiara trzyma mnie w pionie [wywiad]

Tags:
koronawirusmuzyka
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail