Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 16/06/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Czułość może sprawić, że niepełnosprawne dziecko zaczyna mówić. REKOLEKCJE WIDEO [odcinek 2]

7-kwietnia-20_00.png

Aleteia

Redakcja - 07.04.20

„A siostra Tymka to urodziła tego Mikołaja już w klasztorze czy jeszcze przed?” – takie pytania też padały… Warto posłuchać tej niesamowitej historii z czułością w roli głównej.

Drugi odcinek naszych rekolekcji poświęcony jest czułości. Mało o tym współcześnie mówimy, a siostry pokazują jak – na przykładzie ich codziennej pracy z niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo chłopcami – czułość jest w stanie sprawić, że dziecko niepełnosprawne zaczyna mówić lub chodzić.
Czytaj także:
Usłyszały, że są „nieporadne życiowo”. Nam mówią o cudach zaufania: REKOLEKCJE WIDEO [odc. 1]

„Odkryłyśmy Pana Boga jako czułość. Dla nas Pan Bóg jest czułością” – mówią siostry Eliza i Tymoteusza. I przekonują, że czułość ma moc rozbrojenia agresji w drugim człowieku.

„Mamusiu, kocham cię!” – usłyszała siostra Tymoteusza od małego Mikołaja. Jak to: do zakonnicy „Mamusiu”? „A siostra Tymka to urodziła tego Mikołaja już w klasztorze czy jeszcze przed?” – takie pytania też padały… Warto posłuchać tej niesamowitej historii.

Odcinek 2:

Wczoraj rozpoczęliśmy REKOLEKCJE WIDEO z domu, w którym mieszka uśmiechnięty Bóg. O cudach zaufania, o czułości i miłości opowiadają siostry z Broniszewic.

„Bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiamy z Broniszewic, z takiego miejsca, gdzie jest dom dla 56 niepełnosprawnych chłopaków. Bardzo się cieszymy, że w Wielkim Poście będziemy mogli was gościć tutaj. Chciałybyśmy się podzielić – może nie typowo rekolekcyjnie mówić o Bogu – ale w formie świadectwa” – mówią siostra Eliza i siostra Tymoteusza.

A w środę będzie odcinek nieco kontrowersyjny… O miłości, pomaganiu i dobrych Samarytanach spoza Kościoła. Zapraszamy!

Tags:
rekolekcjezakonnica
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail