Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 20/07/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Kościelne kropielnice puste ze względu na zagrożenie koronawirusem

CORONAVIRUS

Pixabay

Katolicka Agencja Informacyjna - 06.03.20

Należy zachować spokój, ale też ostrożność. „Podczas nabożeństw zachowajmy bezpieczną odległość od innych, a gdy sami jesteśmy chorzy – pozostańmy w domu. Komunię św. możemy przyjmować na rękę, znak pokoju – przekazać przez skinienie” – mówi ks. Maciej Szczepaniak.

Do zachowania zwiększonej ostrożności ze względu na możliwość rozprzestrzeniania się choroby zachęcił w specjalnym komunikacie duchowieństwo i wiernych w Polsce abp Stanisław Gądecki.


SAINT SEBASTIAN

Czytaj także:
Martwisz się koronawirusem? Módl się do św. Sebastiana!

„Ksiądz proboszcz prosił, byśmy w najbliższym czasie pozostawili kropielnice bez wody święconej” – powiedział KAI brat Józef Przybysz ze zgromadzenia braci Serca Jezusowego, zakrystianin w katedrze poznańskiej.

Rzecznik poznańskiej Kurii przekonuje, że należy zachować spokój, ale też ostrożność.

„Podczas nabożeństw zachowajmy bezpieczną odległość od innych, a gdy sami jesteśmy chorzy – pozostańmy w domu. Komunię św. możemy przyjmować na rękę, znak pokoju – przekazać przez skinienie” – mówi ks. Maciej Szczepaniak.

„Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii” – napisał w komunikacie w związku z koronawirusem przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.


STARSZY MĘŻCZYZNA

Czytaj także:
„To był mój tata, a nie numer w statystykach!” – mówi córka zmarłego na koronawirusa we Włoszech


PENG YINHUA

Czytaj także:
Żeby leczyć pacjentów z koronawirusem, odłożył swój ślub. I zmarł

Tags:
abp Stanisław GądeckikoronawirusPoznań
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail