Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 09/06/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Żeby leczyć pacjentów z koronawirusem, odłożył swój ślub. I zmarł

PENG YINHUA

Fair use

Dolors Massot - 01.03.20

Peng Yinuha był specjalistą intensywnej opieki w zakresie niewydolności oddechowej i zdecydował się odłożyć swój ślub, aby móc leczyć setki zgłaszających się chorych.

Każda śmierć jest ważna, jednak niektóre, z powodu zaistniałych okoliczności, teraz bardziej nami wstrząsają. Śmierć doktora Penga Yinhua bez wątpienia nie przejdzie niezauważona.

Chodzi o dwudziestodziewięcioletniego lekarza ze Szpitala Jinyintan w Wuhan, w Chinach. Był specjalistą intensywnej opieki w zakresie niewydolności oddechowej i pracował w jednym z najgorętszych miejsc kryzysu koronawirusa.

Przesunął termin swego ślubu

Znana już była data ślubu Penga, jednak z powodu rozprzestrzeniającego się wirusa, Peng zdecydował przełożyć uroczystość – przewidzianą na 1 lutego – i poświęcić się leczeniu chorych.

PENG YINHUA
Fair use
To jeden z obrazków, które miały służyć młodemu lekarzowi i jego narzeczonej za zaproszenia na uroczystość ślubną dla rodziny i przyjaciół.

Na nieszczęście, 25 stycznia lekarz zaraził się koronawirusem, a 20 lutego podano oficjalną wiadomość o jego zgonie.

Zaproszenia na stoliku nocnym

Zgodnie z informacjami, jakie pojawiały się w mediach społecznościowych, Peng miał na szpitalnym  stoliku nocnym kilka egzemplarzy ślubnego zaproszenia i, chociaż przykuty do łóżka, nagrywał wiadomości pełne optymizmu.

PENG YINHUA
Fair use

Korespondentka RTVE w Azji Pacyficznej, Mavi Doñate, na swoim Twitterze zamieściła następującą  notatkę:

#Covid_19 Kolejna śmierć, która wstrząsa całymi Chinami. Śmierć młodego lekarza (29 lat!!!), który przełożył datę swojego ślubu, aby leczyć chorych. W mediach społecznościowych mówi się, że na stoliczku w sali szpitalnej miał kilka ślubnych zaproszeń.

Śmierć tego młodzieńca, który poświęcił się chorym, poruszyła tysiące ludzi na całym świecie. Epidemia koronawirusa to nieszczęście, które pochłonęło już ponad 2 200 ludzkich istnień i które stało się nowym  naukowym wyzwaniem trudnym do szybkiego rozwiązania. Walka z czasem jest na wagę ludzkiego życia, lecz podczas gdy naukowcy szukają skutecznej szczepionki, liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa rośnie.

Chiny zapewniają, że w ostatnim czasie pojawia się dziennie mniej niż 2 000 zarażeń, co oznacza zwolnienie tempa rozprzestrzeniania się wirusa.

Koronawirus zabił już bardzo wiele osób, lecz udowodnił też, że są ludzie gotowi wspaniałomyślnie oddać własne życie za innych.


STARSZY MĘŻCZYZNA

Czytaj także:
„To był mój tata, a nie numer w statystykach!” – mówi córka zmarłego na koronawirusa we Włoszech
Czytaj także:
Wierni w północnych Włoszech bez Eucharystii – winny koronawirus

Tags:
Chinylekarz
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail