Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 26/09/2022 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Papieskie wideo: migranci są często ofiarami przemytu i handlu ludźmi

official-image-tpv-2-2020-pl-papieskie-wideo-usc582yszeccc81-woc582anie-migrantocc81w.jpg

Redakcja - 06.02.20

„Módlmy się, aby krzyk naszych braci migrantów, którzy są ofiarami przestępczego przemytu i handlu ludźmi, został usłyszany i zauważony” – papieska intencja na luty.

Nie możemy być milczącymi wspólnikami mafijnego zjawiska handlu ludźmi. A tym bardziej jego uczestnikami, również pośrednimi. Przeciwstawmy się tym, którzy żyją z nieszczęścia innych i wykorzystują ich desperację. Pracujmy nad przezwyciężeniem nierówności, które sprawiają, że jedna osoba może uczynić drugą niewolnikiem.

Migranci są często ofiarami przemytu i handlu ludźmi. Wśród różnych przyczyn, dzieje się to między innymi z powodu korupcji tych, którzy są gotowi zrobić wszystko, aby się wzbogacić.

Pieniądze z ich brudnych i podstępnych interesów są splamione krwią. Nie przesadzam. To pieniądze splamione krwią. Nie przesadzam. To pieniądze splamione krwią.

Módlmy się, aby krzyk naszych braci migrantów, którzy są ofiarami przestępczego przemytu i handlu ludźmi, został usłyszany i zauważony”.


POPE AUDIENCE

Czytaj także:
Papież: ten fragment Ewangelii to „dowód tożsamości” chrześcijanina


POPE AUDIENCE

Czytaj także:
Franciszek: Pan nigdy nie przestaje przebaczać, ale my czasami przestajemy prosić o przebaczenie

Tags:
migrancimodlitwapapież FranciszekUchodźcy
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail