Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 15/07/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

4 pomysły z Instagrama na piękny kącik dla twojego dziecka

NURSERY

Photographee.eu | Shutterstock

Anna O'Neil - 05.01.20

Chcesz stworzyć specjalne miejsce dla noworodka? Oto kilka prostych pomysłów!

Kiedy urodziło się moje pierwsze dziecko, mieszkaliśmy w parku domków mobilnych. Technicznie były dwie sypialnie, ale ta druga była wielkości dużej szafy. Wystarczająco dużej, by pomieścić łóżeczko i – dzięki Bogu! – komoda została już wbudowana w ścianę, więc meble nie zajmowały dodatkowego miejsca.

I było dobrze! Dziecko może się tam zdrzemnąć, a czego więcej mu potrzeba? Pomalowaliśmy ściany na wesoły kolor, powiesiliśmy obrazki i tyle.

Pinterest i czasopisma dla rodziców sprawiają, że zaczyna nam się wydawać, że dziecko potrzebuje całej przestrzeni, aby zostać dobrze przyjętym w rodzinie. Jestem fanką uroczych tematycznych pokoików, jak każdy, ale nie każda rodzina ma taką przestrzeń. Teraz jednak mamy modną nową nazwę tego, co rodziny robią od stuleci – nazywa się to „kącikiem dziecięcym” i jest to dość elastyczna koncepcja.

Jeśli podoba ci się pomysł, aby dziecko miało trochę miejsca tylko dla siebie, ale nie masz całego pokoju do dekoracji, oto jak dać instynktowi pozwolenie na odrobinę zabawy z przestrzenią, którą już masz.

Wykorzystaj w pełni szafę

Jaka jest twoja szafa? Nawet niewielka szafa może być dedykowanym miejscem na łóżeczko – po zdjęciu drzwi tworzy idealną półprzestrzeń, wystarczającą do odseparowania od dziecka. Jeśli jest miejsce, możesz umieścić przewijak w szafie i wykorzystać jednocześnie jego półki do przechowywania, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń na górze.

View this post on Instagram

A post shared by Loved Lots (@lovedlotsbaby)

Tymczasowa ściana

Mocno zakotwiczony regał lub zestaw półek, a nawet ładna zasłona ustawiona na drążku może dać dziecku wystarczająco cichą przestrzeń, abyś mógł przejść na palcach do swojego pokoju, podczas gdy dziecko śpi.

Namiot z łóżeczka

Tak długo, jak cały materiał jest bezpiecznie poza zasięgiem dziecka, a ty przestrzegasz wszystkich wskazówek bezpieczeństwa producenta, możesz ustawiać firankę lub namiot wokół części łóżeczka dziecka. Wystarczy wizualnie oddzielić łóżeczko od reszty pokoju i sprawić, że poczujesz, że przestrzeń jest oddzielna.

https://www.instagram.com/p/Bt7BSwug9q_/

Pracuj z meblami, które masz

Przy odrobinie kreatywności możesz ustawić kredens lub przewijak dla dziecka, aby częściowo rozdzielić przestrzeń w pokoju przeznaczonym tylko dla dziecka. Nawet bez całego pokoju dziecko będzie miało trochę miejsca specjalnie przeznaczonego na to, czego potrzebuje, co może pomóc ci poczuć, że reszta pokoju jest twoja.

https://www.instagram.com/p/Bu7FbLHFZVA/


DZIECI W KUCHNI

Czytaj także:
Samodzielne dzieci: dwa rodzicielskie błędy kontra radość dziecka
Czytaj także:
5 przedmiotów, które mogą zrewolucjonizować twoje życie rodzinne

Tags:
dzieci
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail