Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 21/03/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Bez skutku reanimowano niemowlę. Ratownik ochrzcił je i wtedy…

RATOWNIK OCHRZCIŁ DZIECKO

Bomberos Ciudad del Este/Facebook

Redakcja - 29.10.19

W paragwajskim mieście Ciudad del Este ratownicy ze straży pożarnej otrzymali wezwanie do miesięcznego dziecka nie wykazującego żadnych oznak życia. Reanimacja i wentylacja tlenowa nie dawały rezultatu. Z relacji samych strażaków wynika, że dziecko zareagowało dopiero wówczas, gdy jeden z członków ekipy ratowniczej udzielił mu chrztu świętego.

Całą historię strażacy z Ciudad del Este – miasta na wschodzie Paragwaju – opisali na swojej stronie na Facebooku:

Nie możemy nie opowiedzieć tego, co się dzisiaj wydarzyło, w czwartek o 14:50. Otrzymaliśmy telefon od zdesperowanej studentki medycyny z prośbą o pomoc zaledwie miesięcznemu dziecku, synowi 13-letniej dziewczynki.

Ratownicy dotarli na miejsce, gdzie zastali nieletnią matkę z dzieckiem w ramionach.

Jego parametry życiowe były prawie niezauważalne, nie było czasu do stracenia.

Ratownicy zaczęli walkę o życie chłopca i stale go wentylując, przewieźli go do szpitala. Po przybyciu na miejsce strażak o nazwisku Corvalan, który niegdyś był klerykiem, poprosił o wodę i szybko ochrzcił dziecko.

W tym momencie dziecko cudownie i niewiarygodnie reaguje na naszych oczach i zostaje przyjęte na oddział pogotowia pediatrycznego i przekazane pod opiekę dyżurujących lekarzy.

Strażacy przyznają, że sytuacja, której byli świadkami, jest wręcz niewytłumaczalna. Dodają, że akcja ta przejdzie do historii ich placówki.

Może trudno w to uwierzyć, a może był to zbieg okoliczności, ale jesteśmy pewni, że mały mieszkaniec Ciudad del Este stał się częścią jednej z najbardziej poruszających i ekscytujących historii naszej jednostki!

Źródło: Bomberos Ciudad del Este
Czytaj także:BAPTISM

Czytaj także:
Czy katolik może unieważnić własny chrzest?


KOMUNIA STANA

Czytaj także:
„Przez całe życie poszukiwałem”. Jak 95-latek przyjął chrzest, bierzmowanie i I Komunię Świętą

Tags:
Ameryka Południowachrzestdzieci
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail