Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 24/07/2024 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

Na Filipinach powstaje najwyższy posąg Matki Boskiej na świecie

MOTHER OF ALL ASIA

Drone Too Far | YouTube | Fair Use

Daniel Esparza - 16.10.19

Pomnik Matki Boskiej, który powstaje na Filipinach ma blisko 100 metrów wysokości. Ma być gotowy w 2021 r., na 500. rocznicę obecności chrześcijaństwa w tym kraju.

Zaprojektowany przez znanego (niedawno zmarłego) filipińskiego rzeźbiarza Eduardo De Los Santos Castrillo, pomnik Maryi Matki Azji, zwany także „Wieżą Pokoju”, powstaje w Montemaría (dosłownie „ Mary’s Mount ”, czyli „Góra Maryi”), w miejscu, do którego zmierzają liczne pielgrzymki, w Batangas City na Filipinach.

Figura ma zostać ukończona w 2021 r., na 500. rocznicę obecności chrześcijaństwa na Filipinach. Posąg Matki Azji będzie najwyższą figurą Matki Boskiej na świecie (obecnie prym wiedzie niespełna 50-metrowy posąg Matki Bożej Pokoju w Wenezueli, zbudowany w 1983 r.).

W Montemaría centralnym miejscu, do którego zmierzają pielgrzymi, znajdzie się obraz Matki Boskiej dedykowany jedności i pokojowi wszystkich ludzi w Azji Południowej. W tym ogromnym kompleksie ma znaleźć się ponadto kapliczka św. Jana Pawła II, dwanaście kaplic maryjnych, a także sala restauracyjna, mini teatry i sale konferencyjne. Budowla ma być zwieńczona tarasem widokowym na 17. piętrze.
Czytaj także:
Najpiękniejsze malarskie przedstawienia Maryi [galeria]


LORETO

Czytaj także:
Domek Matki Bożej – największe sanktuarium maryjne Włoch


POMNIK DZIECI NIENARODZONYCH

Czytaj także:
Pomnik-protest przeciwko aborcji. Martin Hudaćek i jego rzeźby

Tags:
FilipinyMaryja
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail