Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 10/08/2022 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Jak 91-letni weteran trafił na młodego kelnera. „Prawie płakałem…”

DYLAN TETIL AND FRANK

Lisa Meilander | Facebook | Fair Use

Cerith Gardiner - 27.08.19

Ten przykład współczucia wobec najbardziej bezbronnych członków społeczeństwa poruszył internautów.

Starzenie się może być przerażającym doświadczeniem, wypełnionym samotnością, zwłaszcza jeśli nie ma już obok tych, których się kochało. Z tym właśnie wiąże się historia, którą podzieliła się w mediach społecznościowych Lisa Meilander z Pensylwanii.

Miłość w działaniu

Kobieta jadła posiłek razem z rodziną w lokalnej restauracji o nazwie Eat’n Park. Nagle zauważyła, jak starszy klient próbuje zamówić jedzenie. 91-letni weteran II wojny światowej o imieniu Frank siedział samotnie i przepraszał kelnera Dylana Tetila za to, że potrzebuje dodatkowej pomocy, ponieważ zostawił swoje aparaty słuchowe w domu. To, co wydarzyło się później, było prawdziwą miłością w działaniu…

Tetlil przykucnął, żeby porozmawiać z Frankiem i pomógł mu złożyć zamówienie. Czekał cierpliwie, aż starszy klient opowie, jak jego słuch został uszkodzony w czasie wojny, a także o innych doświadczeniach. Tetil słuchał uważnie. Nie popędzał pana, ale naprawdę przyjmował to, co Frank miał do powiedzenia.

Lisa Meilander napisała także, jak Frank usprawiedliwiał zagadywanie kelnera: „Jestem teraz sam i nieczęsto mam kogoś, z kim mogę porozmawiać”.

Amerykanka sama chciała okazać weteranowi swoje wsparcie, płacąc za jego posiłek, ale okazało się, że kelner ją ubiegł. Co więcej, kiedy Dylan miał wreszcie przerwę w pracy, spędził ją, siedząc jeszcze z Frankiem i słuchając jego opowieści.

Prawie płakałem…

Tetil w rozmowie z wtae.com dzielił się, że Frank „płakał, kiedy mówił do mnie, kiedy mówił o wojnie. To, szczerze mówiąc, dotknęło czułego punktu w moim sercu. Prawie płakałem, a nie jestem typem, który płacze”.

Lisa Meilander pochwaliła Tetila w swoim poście. „Wśród wszystkich negatywnych historii o naszej młodzieży to było jak świeży oddech. Zastanawiam się, czy sama potrafiłabym być taka życzliwa i uważna, gdybym to ja tam wtedy pracowała”.

Tetil unaocznił wszystko co wspaniałe w naszej młodzieży, ale pokazał też głębię współczucia, jakie wszyscy powinniśmy się starać naśladować, zwłaszcza wśród najbardziej bezbronnych.


SARA HELLER

Czytaj także:
Wzięła synka do restauracji. Dostała tam coś, co doprowadziło ją do łez


MIŁOŚC

Czytaj także:
Wielka miłość po czterdziestce. Piękna historia Małgosi i Jacka

Tags:
dobra historiastarość
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail