Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 24/07/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Nabożeństwo do „Matki Boskiej Rozbitej”. Zaczęło się od znalezionej w śmietniku figury…

Broken Mary

Broken Mary / Facebook

Redakcja - 04.07.19

Zbiegło się to z czasem, kiedy Matthews przechodził bardzo trudny okres w życiu: nie tylko stracił pracę, ale zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane. Kiedy usiadł do odtworzenia Matki Bożej, czuł się tak, jakby „zbierał kawałki własnego życia”.

Szczególne nabożeństwo maryjne zrodziło się w Chicago i staje się coraz bardziej popularne. W 2010 r. znany lokalnej społeczności spiker radiowy Kevin Matthews znalazł w koszu na śmieci złamaną wpół figurę Maryi. Postanowił zabrać ją do domu i przywrócić jej poprzedni kształt.
Czytaj także:
12 obietnic Najświętszego Serca Jezusa. Objawienia św. Małgorzaty Marii Alacoque

Zbiegło się to z czasem, kiedy Matthews przechodził bardzo trudny okres w życiu: nie tylko stracił pracę, ale zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane. Kiedy usiadł do odtworzenia obrazu Matki Bożej, czuł się – jak potem relacjonował – tak, jakby „zbierał kawałki własnego życia”. Spiker przekonywał się coraz bardziej do praktyki religijnej i poprzez częstą modlitwę na różańcu pogłębiał proces swojego nawrócenia.

Dzisiaj – jako praktykujący katolik – konstatuje:

Wszyscy jesteśmy w jakiś sposób złamani… Wszyscy. Nie jesteśmy doskonali, mamy wady. Ale jesteśmy kochani.

Nabożeństwo do „Matki Boskiej Rozbitej”

Przemiana, której doświadczył dzięki „Matce Boskiej Rozbitej”, doprowadziła Matthewsa do szerzenia jego osobistego świadectwa oraz popularyzowania nabożeństwa do Maryi wśród wszystkich tych, którzy czują się w jakiś sposób „rozbici”, złamani w życiu. Napisał nawet książkę o tytule „Broken Mary – A Journey of Hope” (z ang. „Rozbita Maryja – podróż nadziei”). Zabierał także figurę Matki Bożej ze sobą do szpitali, więzień oraz ośrodków odwykowych.

Nowe nabożeństwo maryjne stało się inspiracją do zorganizowania procesji w Chicago, która odbyła się 31 maja 2019 r. – w święto nawiedzenia przez Matkę Bożą św. Elżbiety. Uczestniczyło w niej blisko 1 500 osób, które z płonącymi świecami, odmawiając różaniec, szły do kościoła św. Jana Kantego przy Historic Water Tower. Modlili się o pokój w mieście oraz za ich własne „rozbite” życia, złamane przez przeciwności losu, z którymi zmaga się każdy z nas, przechodząc przez ten świat.

Ks. Joshua Caswell z parafii św. Jana Kantego wyraził uznanie dla procesji oraz stwierdził:

Kiedy usłyszeliśmy historię Kevina Matthewsa, zauważyliśmy, że ma wiele wspólnego z naszym miastem, które mierzyło się z wieloma cierpieniami (…). Odczytaliśmy także małe inspiracje, które Bóg nam przekazywał. Wierzę, że Maryja naprawdę chciała, byśmy zorganizowali tę procesję.  

I to było niesamowite. Naprawdę to był cud, że wszystko poszło tak dobrze: władze miasta, pogoda, ludzie, którzy przybyli z całej archidiecezji. Widziałem tych „rozbitych” ludzi, którzy fizycznie i duchowo doświadczali tej nocy prawdziwej odnowy. Mam nadzieję, że to dopiero początek. Bóg przywraca wszystko i mamy niebiańską Matkę, która nas kocha.


PADRE PIO, I ABSOLVE YOU

Czytaj także:
„Interaktywna” figura o. Pio przypomina o miłosierdziu Boga [GALERIA]
Czytaj także:
Internauci zastanawiają się, kogo przypomina ta figura Jezusa. Jakie są Twoje typy?


VIRGIN OF PEACE

Czytaj także:
Największa figura Maryi na świecie [zdjęcia]

Tags:
MaryjanabożeństwoUSA
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail