Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

100-letni ksiądz i jednocześnie ojciec siedmiorga dzieci. Nadal pracuje jako proboszcz

PROBO VACCARINI

YouTube

Katolicka Agencja Informacyjna - 03.06.19

Ma czterech synów i wszyscy wybrali kapłańską drogę życia.

Katolicki ksiądz Probo Vaccarini – ojciec siedmiorga dzieci – we worek będzie obchodził w Rimini we Włoszech 100. rocznicę urodzin. Jubilat, jako wdowiec, zachęcony przez swoją rodzinę ukończył studia teologiczne i w wieku 69 lat przyjął święcenia kapłańskie.


MICHEL AUPETIT

Czytaj także:
„Nigdy nie myślałem, że zostanę księdzem”. Został arcybiskupem Paryża

Od tego czasu pracuje jako proboszcz małej wspólnoty wiejskiej w pobliżu tego położonego nad Morzem Adriatyckim miasta. Jak donosi internetowy portal „Newsrimini” jubileusz ks. Vaccarini uczczono uroczystą mszą świętą w katedrze w Rimini, której przewodniczył bp Francesco Lambiasi.

Urodzony 4 czerwca 1919 roku ks. Vaccarini po udziale w kampanii rosyjskiej w czasie II wojny światowej ukończył studia i pracował jako geodeta. Z małżeństwa z Anną Marią urodziły się trzy córki i czterech synów.

Wszyscy męscy potomkowie wybrali kapłańską drogę życia. Po śmierci żony Vaccarini, wielki czciciel św. ojca Pio, coraz bardziej angażował się w życie Kościoła. Zachęcony przez swoich synów, po studiach teologicznych, w maju 1988 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Nadal pracuje jako proboszcz parafii pw. św. Marcina w Venti.

Wideo z 99 urodzin księdza:


BISKUP ARKADIUSZ OKROJ

Czytaj także:
Proboszcz z małej miejscowości zostanie biskupem. Mówi, że to poczucie humoru Pana Boga

Tags:
ksiądzpowołanieWłochy
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail