Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
For Her
separateurCreated with Sketch.

10 sekretów mamy trójki dzieci i bizneswoman

CARLOTA PI

Twitter @CarlotaPiAmoros

Dolors Massot - 19.03.19

Carlota Pi Amorós harmonijnie łączy obowiązki zawodowe i rodzinne.

Mama i bizneswoman

Carlota Pi Amorós jest młodą matką trójki dzieci i współzałożycielką Holaluz (wymawiane „Oh-la-LOOSE”), hiszpańskiej firmy, która zapewnia „100% ekologiczną” energię elektryczną (to jest jej motto) i wyróżnia się tym, że odważyła się rzucić wyzwanie gigantycznym firmom sektora energetycznego, oferując konkurencyjne ceny i przejrzystość praktyk biznesowych.

Jako prezes firmy, która ma już 186 pracowników i rośnie w tempie 50 klientów dziennie, Pi Amorós ma także rodzinę, która czeka na nią, gdy ta wraca do domu.

Jak tym wszystkim żongluje? Mówi, że nie ma żadnych magicznych przepisów, wystarczy bardzo praktyczne podejście. Podczas niedawnej prezentacji w kampusie szkoły biznesu IESE w Barcelonie (Hiszpania), na konferencji Business Women, Pi Amorós podzieliła się swoimi trikami i zasadami przewodnimi przed publicznością 500 menedżerów i kobiet biznesu.

2019_bez_Aletei_www_v1

10 wskazówek Carloty:

To dzięki temu skoncentrowanemu na osobie, elastycznemu, praktycznemu i rodzinnemu podejściu Pi Amorós jest w stanie z powodzeniem łączyć bycie matką i bizneswoman. Jest to model pracy, który byłby dobrodziejstwem zarówno dla społeczeństwa, które odniosłoby korzyści z firm zwracających większą uwagę na swoje obowiązki społeczne i ekologiczne, jak i dla kierownictwa i pracowników, którzy dzięki bardziej zrównoważonemu podejściu do pracy i rodziny byliby szczęśliwsi i bardziej produktywni.


BALANS MIĘDZY PRACĄ I DOMEM

Czytaj także:
Dom i praca – jak osiągnąć równowagę i pogodzić te dwa światy? [wywiad]


ROZWÓJ I MODLITWA

Czytaj także:
Gajdowie, Szustak i… praca nad sobą. Jak łączyć modlitwę z rozwojem osobistym?


PRACA W KORPORACJI

Czytaj także:
Wiara w korporacji. Uczciwość, praca na maksa i… zero nadgodzin

Tags:
pracarodzinarozwój
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail