Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 02/03/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Abp Głódź: Modlimy się, by Bóg kierował ręką lekarzy operujących prezydenta Adamowicza

MEXICO-US-BORDER-MIGRANTS

AFP PHOTO / GUILLERMO ARIAS

Tijuana's Archbishop Francisco Moreno Barron prays for migrants at the US-Mexico border fence in Tijuana, northwestern Mexico on March 19, 2017. /

Katolicka Agencja Informacyjna - 13.01.19

Metropolita gdański powiedział, że trwa operacja na otwartym sercu, a stan zdrowia Pawła Adamowicza „jest bardzo ciężki, wręcz tragiczny”.

„Natychmiast udałem się do kaplicy i tak jak wszyscy modlę się, aby Pan Bóg prezydenta Adamowicza zachował przy życiu” – powiedział KAI abp Sławoj Leszek Głódź w związku z atakiem nożownika dziś wieczorem na prezydenta Gdańska.

Dodał, że trwa operacja na otwartym sercu, a stan zdrowia pana Adamowicza „jest bardzo ciężki, wręcz tragiczny”.

„Modlimy się o zdrowie Pana Prezydenta, aby Pan Bóg kierował ręką lekarzy go operujących, ale tu trzeba modlić się o cud życia – dodał metropolita gdański. – Trzeba mieć nadzieję, ona jeszcze trwa, gdyż wszystko jest w rękach Boga” – wyjaśnił.

Pan Adamowicz był zawsze człowiekiem wiary i praktykującym katolikiem, kochającym rodzinę ojcem. Teraz jesteśmy z jego najbliższymi, żoną i z dziećmi, tymi dziewczynkami” – stwierdził.

Zdaniem abp Głódzia dzisiejszy atak na prezydenta Gdańska „jest to kompletne barbarzyństwo”. „Sytuacja ta napawa wielkim niepokojem, a jednocześnie wielkim smutkiem!” – skonstatował.
Czytaj także:
Modlitwa za wstawiennictwem św. Rity. Nie tylko w sprawach beznadziejnych

Tags:
Gdańskmodlitwa
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail