Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 27/05/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Czy Bóg płakał? Posłuchaj „Kołysanki dla wzruszonego Boga”!

kolysanka_dybowska

Redakcja - 06.01.19

Bóg płakał ze wzruszenia dwa tysiące lat temu, ponieważ... został tatą. Koniecznie posłuchaj „Kołysanki dla wzruszonego Boga”! To świetny utwór na zbliżającą się uroczystość Objawienia Pańskiego.

Czy Bóg mógł płakać ze wzruszenia, bo został tatą? Aleksandra Dybowska, nasza czytelniczka, nie ma co do tego wątpliwości. I prezentuje swój najnowszy utwór – „Kołysankę dla wzruszonego Boga”.

„Kołysanka dla wzruszonego Boga”

Aleksandra Dybowska, autorka kołysanki, tak wyjaśnia jej znaczenie:

Utwór opowiada o tym, że Bóg płakał ze wzruszenia dwa tysiące lat temu, ponieważ… został tatą. I wzrusza się za każdym razem, gdy na świat przychodzi dziecko. Kolęda mówi też o tym, że czasem trzeba przejść krótszą lub dłuższą drogę, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi, ale dla każdego to miejsce jest przygotowane.

Jak przekonuje autorka, utwór ma w pewnym sensie przesłanie pro-life.

W wersji na You Tube kolęda została przygotowana tak, by można ją było przesyłać jako życzenia dla tych, którym chcemy powiedzieć coś ważnego. Ma dodawać otuchy, ogrzewać serca i przypominać, że echo Cudu sprzed lat niesie się aż do dzisiaj i warto poszukać go w zabieganej codzienności

– wyjaśnia Aleksandra Dybowska.

„Bóg płakał ze wzruszenia, bo został tatą”

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest idealną okazją do kolędowania. Dlatego proponujemy naszym Czytelnikom najnowszy utwór Aleksandry Dybowskiej, który powstał we współpracy z Rafałem Balickim, autorem wyjątkowej aranżacji muzycznej.

Zapraszam do wsłuchania się w wiatr, przestrzeń, muzykę i historię Bożego Narodzenia opowiedzianą z nieco innej perspektywy” – zachęca autorka.

Aleksandra Dybowska jest na co dzień redaktorem językowym, żoną i mamą, autorką bloga kolysenne.pl. Niedawno pisaliśmy o jej utworze, „Kołysance dla Tulisia”, którą napisała specjalnie dla maleńkich mieszkańców Ośrodka Preadopcyjnego Tuli Luli.


PAWEŁ DOMAGAŁA, KOLĘDA

Czytaj także:
Kolęda Pawła Domagały. „Dziś nie musisz bać się Boga”
Czytaj także:
Kolęda na ponad 1000 gardeł. Zobaczcie to spektakularne wykonanie!
Czytaj także:
O czym mówią kolędy? W tych tekstach znajdziesz prawdziwe skarby!

Tags:
kolędy i pastorałki
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail