Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/03/2023 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

W Meksyku powstanie najwyższy na świecie posąg Jezusa!

CRISTO DE LA CONCORDIA

Shutterstock

Obecnie rekord największego posągu Jezusa Chrystusa na świecie piastuje Cristo de la Concordia w Cochabamba w Boliwii

J-P Mauro - 05.01.19

Nowa statua Jezusa Chrystusa, która niebawem powstanie w Meksyku, będzie prawie dwa razy wyższa niż obecny rekordzista znajdujący się w Boliwii.

Jaki będzie najwyższy na świecie posąg Jezusa Chrystusa, którego budowa rozpocznie się wkrótce w Meksyku? Według projektu figura ma być dwa razy wyższa niż obecny rekordzista – posąg Cristo de la Concordia w Boliwii, który ma nieco ponad 40 metrów wysokości. Cristo de la Paz (Chrystus Pokoju) osiągnie 77 metrów wysokości i roztoczy ramiona nad meksykańskim Tamaulipas, jednym z najbardziej niebezpiecznych stanów kraju.

Meksyk: powstaje najwyższy na świecie posąg Jezusa

Autorem projektu jest Eduardo Verástegui Córdoba, meksykański aktor pochodzący z Tamaulipas. Jak powiedział „Mexico News Daily”, jego celem jest przekazanie regionowi, w którym się urodził, chrystusowej idei pokoju. Według projektu Chrystus ma mieć rozpostarte ramiona, jakby chciał kogoś przytulić. Budowę statuy ma nadzorować Fernando Romero (jego firma zaprojektowała lotnisko w Mexico City – terminal może pomieścić 10 000 ludzi).

Deweloperzy mają nadzieję, że okolice pomnika staną się interesującym miejscem dla pielgrzymów i turystów, dlatego myślą o stworzeniu dla nich takich udogodnień, jak kościoły, restauracje, sklepy, centra kongresowe, noclegownie dla pielgrzymów, hotele, amfiteatr, targ rękodzieł czy stacje kolejki linowej.

Verástegui zapowiedział, że planuje podróż do Rzymu, aby pokazać swój projekt papieżowi Franciszkowi. Chociaż na razie nie podano żadnych szczegółów dotyczących kosztów czy finansowania projektu, Kościół zapowiedział, że budowa powinna rozpocząć się na początku 2019 roku. Zwolennicy budowy statuy zapowiadają, że Chrystus Pokoju będzie „przesłaniem wiary, miłości, nadziei i pokoju”.


GUADALUPE

Czytaj także:
Płaszcz św. Juana Diego i 4 tajemnice wizerunku Matki Bożej z Guadalupe
Czytaj także:
Pamiętacie „Cristiadę” i jej małego bohatera? José Sánchez del Río jest świętym


BLESSED CONCHITA

Czytaj także:
Mało znana mistyczka: napisała tyle, co św. Tomasz. Wychowała 9 dzieci

Tags:
Jezus ChrystusMeksyk
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail