Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 06/10/2022 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Polka wygrała Eurowizję Junior. W podziękowaniach nie zapomniała o Bogu

ROKSANA WĘGIEL

AP/Associated Press/East News

Redakcja - 26.11.18

„Chciałabym podziękować Polsce, całej Europie, moim tancerkom, rodzinie i Bogu” – powiedziała Roksana Węgiel, zwyciężczyni tegorocznego konkursu Eurowizja Junior.

13-letnia Roksana wyśpiewała podczas finału w Mińsku zwycięstwo Eurowizji Junior utworem „Anyone I Want To Be”. Wykonała go w dwóch językach – po angielsku i po polsku. Po ogłoszeniu wyników nie kryła euforii, a potem także i wzruszenia.

Moja piosenka mówi, że najważniejsze są marzenia, które każdemu mogą pomoc osiągnąć wszystko – wyjaśniła młoda piosenkarka.

Po chwili przyszła także i kolej na podziękowania, którymi skradła serca Polaków:

Chciałabym podziękować Polsce, całej Europie, moim tancerkom, rodzinie i Bogu. Dziękuję także Białorusi za organizację konkursu.

Sam szef Eurowizji Jon Ola Sand ocenił występ polskiego teamu bardzo pozytywnie:

Wasz zespół był znakomity, w pełni profesjonalny i stworzył znakomite show. W pełni zasłużyliście na zwycięstwo.

Tegoroczny finał dziecięcej Eurowizji odbył się w Mińsku w hali Mińsk-Arena, gdzie zgromadziło się ponad 15 tysięcy osób. Białoruś już po raz drugi w historii organizowała ten festiwal. Poprzednio miało to miejsce w 2010 roku.

Zwycięzcę wybiera się na podstawie głosowania jurorów oraz głosów telewidzów. Roksana Węgiel zdobyła łącznie 215 punktów i okazała się najlepsza spośród wszystkich wykonawców. W Eurowizji udział wzięło dwadzieścia krajów – to rekordowa liczba w historii tej imprezy. W tym roku po raz pierwszy w Eurowizji uczestniczył Kazachstan oraz Walia.

Polska dotychczas brała udział w tym festiwalu pięciokrotnie – zwycięstwo Roksany Węgiel jest pierwszym w historii naszego kraju. Eurowizja Junior organizowana jest od 2003 roku i występują w niej uczestnicy w wieku od 9 do 15 lat.

Roksana Węgiel pochodzi z Jasła i urodziła się w 2005 roku. Jest zwyciężczynią pierwszej edycji programu dla dzieci The Voice Kids Poland.

jesteś fanem aleteia.pl_ (1)

Źródło: PAP, Junior Eurovision Song Contest


THE VOICE

Czytaj także:
Jak zareagowali jurorzy The Voice Kids, gdy usłyszeli to „Ave Maria”?


THE VOICE KIDS

Czytaj także:
Czy „The Voice Kids” to program dla dzieci?

Tags:
Europafestiwalmuzykapiosenka
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail