Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 01/03/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Rząd Niemiec wyraża gotowość przyjęcia Asii Bibi. „Trwają rozmowy ze stroną pakistańską”

ASIA BIBI

HO / DGPR / AFP

Katolicka Agencja Informacyjna - 13.11.18

Rząd Niemiec wyraził gotowość przyjęcia pakistańskiej chrześcijanki, Asi Bibi. Rzeczniczka niemieckiego ministerstwa spraw zagranicznych powiedziała 12 listopada w Berlinie, że jeśli Asia Bibi zdecyduje się przyjechać do Niemiec lub któregoś z państw europejskich, to są one gotowe ją przyjąć.
Trwają rozmowy ze stroną pakistańską – dodała rzeczniczka.

Nie chciała jednak ujawniać szczegółów, tłumacząc to poszanowaniem prywatności pakistańskiej chrześcijanki. Pod zarzutem bluźnierstwa przeciwko Mahometowi została skazana w 2010 roku na karę śmierci. Nieoczekiwanie pakistański Sąd Najwyższy uniewinnił ją 31 października. Od tego czasu tysiące islamistów protestują przeciwko tej decyzji i domagają się wykonania wyroku śmierci na Bibi.

W Niemczech politycy różnych ugrupowań wypowiadają się za przyjęciem Asii Bibi.

Po tych wszystkich cierpieniach, jakie zadano Asii Bibi i jej rodzinie, nie można zwlekać z jej wyjazdem z Pakistanu tylko dlatego, że nie można się porozumieć, który kraj jest gotów ją przyjąć – uważa przedstawicielka Partii Zielonych.

Podobne stanowisko wyraził przewodniczący Komisji Praw Człowieka w niemieckim parlamencie Bundestagu, Gyde Jensen (FDP). W rozmowie z dziennikiem „Tagesspiegel” powiedział 12 listopada, że „rząd Niemiec musi poruszyć wszystkie kanały dyplomatyczne, aby chronić życie pakistańskiej chrześcijanki”. Jak podkreślił, „widzimy, że w Pakistanie decydują nie sądy i prawo, ale radykalny mobbing”.
Czytaj także:
AKTUALIZACJA: Asia Bibi jednak nie opuściła Pakistanu
Czytaj także:
Asia Bibi w ślepym zaułku. Jaki los czeka pakistańskich chrześcijan?

Tags:
Asia Bibi
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail