Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 24/07/2024 |
Aleteia logo
Wiedziałeś o tym?
separateurCreated with Sketch.

Ksiądz śpiewa „CHWDP, CHWDP!” i trzeba przyznać, że jest w tym niezły [tekst]

KSIĄDZ RAPUJE CHWDP

YouTube

Tomasz Reczko - 21.09.18

„Wielki melanż, baba goła, nie zastąpi ci Kościoła”, joł, joł!

Ma 43 lata, zanim został księdzem był inżynierem i jak sam mówi „twardo stąpał po ziemi”. Dziś jest egzorcystą i kapelanem zakładu poprawczego w Białymstoku. Ks. Adam Anuszkiewicz świadomie wykorzystał wulgarny akronim do szerzenia wiary i miłości do bliźniego. Można spierać się, czy sprejujący na kawałku blachy akronim CHWDP (w wersji księdza Adama: „Chrystus Wam Daje Pokój”) ksiądz to dobra forma ewangelizacji, jednak nie można odmówić mu kreatywności.

Przerobił bowiem klasyczny (w niektórych kręgach) kawałek Hemp Gru, w którym to zamienił tekst warszawskich raperów z „nienawiści do policji” na „miłość do Kościoła”. W komentarzach na YouTubie próżno szukać hejtu – niemal wszyscy zachwycają się pomysłowością kapłana, choć pojawiają się głosy, że powinien popracować jeszcze nad warsztatem. Linijki w stylu „skrzynka wódki, beczka śledzi nie zastąpi ci spowiedzi” być może też staną się klasyką 🙂

Obejrzyjcie teledysk do tego oszałamiającego utworu. Poniżej możecie też znaleźć cały tekst.

Tekst

Miłość do Kościoła, tak zostałem wychowany choć wiedziałem, że niektórzy księża to dzbany. Nie oceniaj jednak drogi kolego wszystkich ludzi przez pryzmat jednego. Nie raz patrzyłem biedzie oko w oko a całe moje życie potwierdza głęboko, że…   Ref. CHWDP, CHWDP, CHWDP, CHWDP Chrystus Wam Daje Pokój, dzień po dniu, krok po kroku Chrystus Wam Daje Pokój, dzień po dniu, krok po kroku   Świat za kratami oj nie jest kolorowy, dlatego jestem pomagać gotowy każdemu komu nogi się ślizgają choć czasem na tę pomoc wywalone mają. Rap z ulicy – młodzi się do tego garną, dlatego tą drogą rzucam dobre ziarno. Nie przeklinam, bo dzieciaki słuchają i bez tego ostro zrytą banie mają. Często ich życiorys to ulica i kraty, bo obraz rodzica był garbaty. Ale teraz PDW, PDW od kapelana który zgina za was swe kolana i modli się przed Bogiem, abyś ziomuś wygrał walkę z nałogiem. Ile razy Boże ratowałeś przebaczając grzechy więc teraz przeglądam sumienie od dechy do dechy. Elo, elo więc zapamiętaj skrzynka wódki, beczka śledzi, nie zastąpi Ci spowiedzi.   Uważaj, nikt ci życia tak nie skomplikuje, jak ty sobie sam, aż zawołasz na ratunek, że Jezus to Pan, a wtedy:   Ref. CHWDP, CHWDP, CHWDP, CHWDP Chrystus Wam Daje Pokój, dzień po dniu, krok po kroku Chrystus Wam Daje Pokój, dzień po dniu, krok po kroku   Miłość do człowieka, tak zostałem wychowany, nawet do tego, który zadawał mi rany. Miłość do człowieka, tak zostałem wychowany, nawet do tego, który zadawał mi rany. To pamiętaj braciszku, masz serce spokojne, gdy zakończysz w nim bezsensowną wojnę. Zamiast zająć się sobą, nienawiść cię zżera, pamiętaj przegrasz życie, zmalejesz do zera. Gdy widzisz księdza to skacze ci gul, jedziesz po nich ostro, aby być cool, a kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień. Lepiej twe osądy na pokorę zamień. Szkoda ci czasu na mszę w niedzielę, a gnijesz godzinami w wirtualnym świecie. Próbujesz zapomnieć, co serducho gniecie. Nic to nie da, bo wielki melanż czy baba goła nie zastąpi ci Kościoła. Wielki melanż, baba goła, nie zastąpi ci Kościoła.   Ref. CHWDP, CHWDP, CHWDP, CHWDP Chrystus Wam Daje Pokój, dzień po dniu, krok po kroku Chrystus Wam Daje Pokój, dzień po dniu, krok po krokuCzytaj także:
O Maryi w rytmie rock-polo. Pielgrzymkowa przeróbka „Miłość w Zakopanem”. Posłuchajcie!


KSIĄDZ JAKUB BARTCZAK

Czytaj także:
Ks. Jakub Bartczak: Ja jestem ksiądz, w wolnych chwilach nagrywam rap – i tyle! [wywiad]
Czytaj także:
To musiało kiedyś się stać! Despacito w wersji pielgrzymkowej feat. ks. Jakub Bartczak

Tags:
ewangelizacjaksiądzmuzyka
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail