Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 01/03/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

13 piłkarzy, którzy nie wstydzą się Boga. Jeden z nich ochrzcił kolegę… w basenie [GALERIA]

PIŁKARZE PRZYZNAJĄCY SIĘ DO WIARY

AFP/EAST NEWS | Xinhua / eyevine/EAST NEWS | REPORTER

Redakcja - publikacja 19.06.18, aktualizacja 07.06.2022

Dla wielu piłka nożna jest jak religia. Ale okazuje się, że wśród piłkarzy są też tacy, dla których to religia i ich wiara jest ważniejsza niż futbol!

Przed kilkoma laty w wywiadzie dla naszego portalu ks. Bogusław Kowalski, zapalony kibic piłki nożnej, a w czasach przed seminarium piłkarz Legii, mówił, że bardzo cieszy go polska reprezentacja. Nie tylko dlatego, że wtedy, tak jak i teraz, zakwalifikowała się na mundial (choć umówmy się – to też jest super). Niezwykle podobał mu się fakt, że wielu graczy naszej drużyny nie wstydzi się mówić do Pana Boga i o Nim.

Trudno się z tą wypowiedzią nie zgodzić. Dla wielu młodych chłopaków publiczne wyznanie wiary przez piłkarskiego idola może zdziałać dla życia religijnego więcej niż godziny katechez. Świadectwom gwiazdorom futbolu dodaje mocy to, że nieustannie wystawiani są oni na pokusy. Pieniądze, szybkie auta, piękne kobiety – jak wśród tych przyjemności nie zatracić własnej duszy? Jak podnieść się, jeżeli do upadku doszło?

Przedstawiamy wam galerię znakomitych piłkarzy z całego świata, którzy publicznie przyznają się do swojej wiary i dla których jest ona drogowskazem. Kliknijcie poniżej:
Czytaj także:
Dlaczego Kamil Grosicki zrobił sobie tatuaż z Maryją?


POLSCY SPORTOWCY, KTÓRZY WIERZĄ W BOGA

Czytaj także:
Polscy sportowcy, którzy wierzą w Pana Boga i się tego nie wstydzą!


JAKUB BŁASZCZYKOWSKI

Czytaj także:
Kuba Błaszczykowski – Niepokonany

Tags:
gwiazdypiłka nożnasport
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail