Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 18/07/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

„Weź nie pytaj” Pawła Domagały to prawdziwy hymn o miłości!

PAWEŁ DOMAGAŁA

YouTube

Marta Brzezińska-Waleszczyk - 19.06.18

Kawałek „Weź nie pytaj” to singiel promujący nowy album Pawła Domagały „1984”. Słowa piosenki są jak hymn o miłości. „Weź się przytul (…), weź tu ze mną bądź”. Po prostu.

O tym, że miłość i wierność to ważne dla Pawła Domagały wartości, jego fani wiedzą od dawna. W udzielanych wywiadach artysta często podkreślał, że złożona przed ołtarzem przysięga małżeńska i dochowanie jej wierności to jedna z najważniejszych spraw w jego życiu.

Jak za dwadzieścia lat na rozmowę przyjadę motorem, a obok będzie czekała moja dwudziestoletnia dziewczyna, to proszę, żeby mnie z tego publicznie rozliczyć (…). Bo dla mnie wierność jest najważniejszym atrybutem męskości i naprawdę chciałbym się jej trzymać. Bo co mnie określa bardziej jako mężczyznę niż wierność przysiędze, jaką się złożyło?

mówił Domagała w wywiadzie dla Roberta Mazurka.


PAWEŁ DOMAGAŁA

Czytaj także:
Paweł Domagała: Wierność jest najważniejszym atrybutem męskości

Paweł Domagała: Weź nie pytaj

I właśnie o wierności i miłości jest najnowsza piosenka Pawła Domagały zatytułowana „Weź nie pytaj”. Brzmi nieco banalnie? Ale przecież, czy potrzeba wielkich słów, wielkich czynów i fajerwerków, jeśli dwoje ludzi po prostu się kocha i świetnie ze sobą czuje?

O tym właśnie jest tekst piosenki Domagały:

Ciągle chodzę, w te same miejsca,Bo gdzie indziejMiałbym być?Ja nie szukam, ja wszystko mam!Teraz trzymam to w rękach, bo nie chcęWypuścić już nic.Nie chcę przygód, ja Ciebie mam, Ciebie mam!Największą przygodę jakąZesłał mi Pan (Alleluja, Amen, Heja)!
Ja się nie nudzę, ja się Tobą nie nudzę!
Codziennie od nowa Cię kocham, no kochamWięc chodź, weź no chodź!

Domagała nigdy nie ukrywał, że jest katolikiem i w swoich życiowych decyzjach czy wyborach stara się kierować chrześcijańskimi zasadami. Nie dziwi więc, że ten wątek pojawia się także w jego utworach, kiedy śpiewa, że żona jest największą przygodą, jaką zesłał mu Pan.

Pawła Domagały hymn o miłości w codzienności

„Weź nie pytaj” to singiel promujący najnowszy album Pawła Domagały zatytułowany „1984”.  Słuchając tylko tej jednej piosenki, można spodziewać się ciekawego krążka. Dla mnie słowa utworu są jak prawdziwy hymn o miłości. Tak, wiem – słowo „hymn” od razu trąci patosem, a tu przecież Domagała śpiewa o tak prostych, codziennych, przyziemnych sprawach, jak zrobienie córkom jedzenia.

I dlatego to właśnie jest taki hymn o miłości w codzienności, która przejawia się w takich prostych gestach, jak bycie ze sobą blisko, przytulenie, bez zadawania zbędnych pytań.

O tym śpiewa Domagała:

Weź nie pytaj,Weź się przytul,Weź tu ze mną,Weź tu bądź.Weź nie młodniej,Weź się starzej,Razem ze mnąIdź krok w krok.Weź nie pytaj,Weź się przytul,Weź tu ze mną,Weź tu bądź.Weź nie młodniej,Weź się starzej,Razem ze mnąIdź krok w krok.

Weź się ze mną zestarzej

I na koniec najważniejsze – w piosence jest też o tym, do czego Domagała nawiązywał już w wywiadzie dla Mazurka w 2015 roku. Czyli o nieuleganiu pokusom, na które zapewne przystojny, popularny artysta jest narażony bardziej niż przeciętny człowiek.

Domagała śpiewa o tym, że zwyczajnie chce doczekać starości przy swojej żonie, bo jeśli się kogoś kocha, to pragnie się przy nim zestarzeć.

Kiedy stuknie mi
50 lat,
Wkoło fury i bzdury,
Dziewczyny młode do mnie: „Ech” i „Ach”!
Ty wołaj mnie, zawołaj mnie, zawołaj mnie!

Klip Domagały od 16 czerwca został wyświetlony na YouTube już blisko 330 tysięcy razy, co oznacza, że także fanom spodobała się taka opowieść o miłości.


Magdalena Frączek, okładka płyty "Effatha"

Czytaj także:
Magda Frączek: Miłość żąda konkretu
Czytaj także:
Czesław Niemen śpiewa o Bogu i różańcu. Posłuchaj!

Tags:
miłośćmuzyka
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail