Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 24/07/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Babcia pątniczka. Ma 94 lata i przeszła 917 km w 40 dni!

EMMA MOROSINI

YouTube I Pastorale Giovanile CEI

Sylvain Dorient - 19.06.18

Emma Morosini pokonała drogę z Monterrey na północnym-wschodzie Meksyku do bazyliki Matki Bożej w Guadalupe.

Pod parasolem, ubrana w żółtą kamizelkę, by być widoczną dla samochodów, przemierza dziesiątki kilometrów. Emma Morosini, 94-letnia Włoszka, pokonała ich 917 w 40 dni, w trakcie swojej ostatniej meksykańskiej pielgrzymki z Monterrey, położonego na północnym-wschodzie kraju, do bazyliki Matki Bożej w Guadalupe. Pielgrzymkę ofiarowała w intencji rodzin, to jedna z jej głównych intencji modlitewnych.

Emma Morosini, globtroterka. Cel: sanktuaria

Od 25 lat pielgrzymuje do sanktuariów w Portugalii, Hiszpanii, Polsce, Izraelu i Argentynie. Emma Morosini stała się przez to sławna, czule nazywana „babcią pątniczką”. W Meksyku zawsze towarzyszyli jej albo inni pielgrzymi, albo czuwała nad nią federalna meksykańska policja. Władze zapewniły jej noclegi na całej trasie pielgrzymki.

Gdy dotarła do sanktuarium w Guadalupe, przywitały ją gorące brawa zgromadzonego tłumu. Bardzo wzruszona, powiedziała po prostu: „Dziękuję… Dziękuję… A teraz pomódlmy się”.

Metoda Emmy Morosini

Wyruszyła 3 kwietnia 2018 roku, trasę ukończyła 12 maja, pokonując średnio 23 kilometry dziennie. To średnia godna pielgrzyma w sile wieku… Chcielibyśmy poznać jej sekret.

Wyrusza zwykle wcześnie rano, o 6.30. Ma ze sobą skondensowane mleko, sok owocowy, wodę i chleb. Za cały bagaż wystarcza jej wózek i parasolka, ale zapewnia, że w drodze dostaje mnóstwo różnych prezentów, zwłaszcza owoce i warzywa.

Ma przede wszystkim silną motywację. Emerytowana pielęgniarka, by podziękować Matce Bożej za ważną operację chirurgiczną, zaczęła odwiedzać sanktuaria na całym świecie, poszła też do papieża Franciszka. W sumie przeszła 30 tysięcy kilometrów w ciągu 23 lat!


KANAPA DO CZYTANIA KSIĄŻEK

Czytaj także:
Od 15 lat ukradkiem czytała. Hipermarket zrobił jej niespodziankę

Modli się za rodziny

Modli się w intencji rodzin, ubolewa, że tak wiele z nich jest podzielonych. Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Guadalupe – i słynna tilma (wizerunek postaci Matki Bożej na tradycyjnym indiańskim płaszczu tilma) jest wyjątkowym miejscem do modlitwy w takiej intencji.

Podczas objawienia Juanowi Diego z plemienia Azteków (ur. w 1474 roku, kanonizowanemu w 2002 r.), Maryja miała powiedzieć: „Nie lękaj się. Czyż nie jestem tu ja, twoja matka? Czyż nie jesteś w moim cieniu i pod moją ochroną? Czyż nie jestem twoim źródłem życia? I czy nie jesteś pod osłoną mojego płaszcza i moich ramion? Czy potrzeba ci czegoś więcej?”.


Mamy Irma

Czytaj także:
Ma 93 lata. I właśnie poleciała na wolontariat do Kenii


SAMOTNA STARSZA PANI

Czytaj także:
Są wsie, w których mieszka jedna osoba. Poznajcie ludzi, którzy nie zapomnieli o starszych

Tags:
pielgrzymkastarość
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail