Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 27/01/2023 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Jak zareagowali jurorzy The Voice Kids, gdy usłyszeli to „Ave Maria”?

THE VOICE

Reprodução / Youtube

Aleteia - 17.05.18

Nie dość, że dzieciaki przepięknie wykonały „Ave Maria” Schuberta, to jeszcze swoim występem skłoniły jurorów do... Zresztą zobaczcie sami!

Savez-vous que Aleteia ne peut vivre que grâce à la générosité de ses lecteurs
JE DONNE
Aleteia a vraiment besoin de vous

Programom takim jak The Voice Kids towarzyszą zwykle ogromne emocje. Ale w jego kolumbijskiej wersji stało się niedawno coś absolutnie niezwykłego. 11-letni Jorge Nasra Molina, wraz z towarzyszącym mu chórem, w ramach swojego występu zaśpiewał słynne „Ave Maria” Schuberta. Zaśpiewał przepięknie, więc polały się łzy i były oczywiście owacje na stojąco.

„Ave Maria” w The Voice Kids

Jorge odważnie opowiedział, dlaczego wybrał właśnie ten utwór: „tę pieśń dedykuję osobie, która dała nam życie, Dziewicy Maryi, Bogu… Bóg nas stworzył i musimy Mu codziennie dziękować za pośrednictwem pieśni. Ta pieśń jest dla Dziewicy Maryi, ponieważ Ona dała nam wszystko”.

Bardzo wzruszona Fanny Lu  – piosenkarka, aktorka i jurorka programu – podziękowała chłopcu za piękny występ i powiedziała: „Maryja Dziewica jest tutaj z nami, Ona zawsze opiekuje się Tobą, naszym krajem, naszymi dziećmi”.

Andrés Cepeda, kolejny juror konkursu, również przyznał, że muzyczny występ Jorge głęboko dotknął jego serca, ponieważ artysta także „jest wielbicielem Maryi Dziewicy”.

Posłuchajcie i sami zobaczcie, co się tam działo:
Czytaj także:
Czesław Niemen śpiewa o Bogu i różańcu. Posłuchaj!
Czytaj także:
Pavarotti i Sting wspólnie wykonali hymn eucharystyczny


ERIC CLAPTON

Czytaj także:
Eric Clapton i jego piosenka, którą napisał specjalnie dla Maryi

Tags:
Maryjamuzyka
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!