Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 22/07/2024 |
Aleteia logo
For Her
separateurCreated with Sketch.

Randka w domu? To może być bardzo romantyczny pomysł!

RANDKA W DOMU

Shutterstock

Anna Gębalska-Berekets - 25.03.18

Na czas domowej randki odłóżmy laptopy, telefony i ipody na bok. Więź tworzy się między ludźmi, a nie przedmiotami!

Więź między dwojgiem kochających się ludzi może po pewnym czasie stać się rutyną. Każda kolejna randka, mimo iż pierwszą mamy dawno za sobą, może zaskakiwać. Ważne jest w tym wszystkim bycie razem. Być może niektóre z podanych propozycji zostały już przez Was wypróbowane, jeśli nie, mogą posłużyć za źródło inspiracji.

Wspólne gotowanie to wyzwanie!

Nie chodzi też o to, by stół był obficie zastawiony. Zawsze można przygotować coś razem, to forma budowania bliskości i relacji. Kolacja może być inspirowana innymi krajami i ich kuchnią. To dobra podstawa do dalszych rozmów i wymiany doświadczeń chociażby związanych z odbytymi podróżami. Pamiętam do dziś rozmowę z kolegą, który powiedział, że zaprosił bliską mu koleżankę do domu. Kompletnie zapomniał o jakichkolwiek zakupach. Ona przyszła, na zewnątrz padał okropny deszcz, było zimno, a ona chciała posiedzieć w domu, po prostu pobyć razem. Chłopak zaproponował herbatę.

Po dłuższej rozmowie zaczęli odczuwać głód. Przyszedł czas na przyznanie się do nieporadności w sprawach kulinarnych. Kobieta zaproponowała, że sama coś przygotuje i zaczął się problem. Po przejrzeniu półek kuchennych, okazało się, że oprócz puszki śledzi w sosie pomidorowym, dwiema cebulami, kawałkiem sera żółtego i dżemem śliwkowym nie było nic więcej. Posiłek przygotowany wtedy, mimo iż wielkim rarytasem nie był, dostarczył niezapomnianych chwil, do których oboje powracają z humorem, ale i nostalgią. Dzisiaj są szczęśliwym małżeństwem i nadal pamiętają tamten dzień.


MATKA Z DZIECKIEM W KUCHNI

Czytaj także:
Ile talentów mają kobiety? I dlaczego więcej, niż tylko gotowanie i sprzątanie? 

Wieczór filmowy, książkowy lub zdjęciowy

Stare kreskówki, filmy z projektora – celuloidowe bajki wracają do łask i stanowią świetną zabawę. Kiedyś podbijały serca dzieci, teraz mogą i Wasze. To okazja do stworzenia wyjątkowego kina. Półmrok potrzebny do wyświetlenia klatek wprowadza w dobry nastrój i uwalnia wyobraźnię. Ciekawą formą jest obejrzenie filmu, ale bez dźwięku. Dialogi między aktorami można zastąpić własnymi. Podobnie ze ścieżką dźwiękową – dać ponieść się kreatywności i stworzyć własny podkład muzyczny.

Alternatywą do spaceru, czy wyjścia do pubu, mogą być miłe wspomnienia o tych miejscach, w których już byliście. Wspólne oglądanie zdjęć. Być może podczas wcześniejszych randek przytrafiło się Wam coś ciekawego bądź zabawnego. Wspomnienia czy przeżyte razem wydarzenia budują bliskość. Historie z dzieciństwa, szkoły, niezapomnianych miejsc pozwalają wrócić do czasów, do których każdy z dorosłych powraca z przyjemnością i nostalgią. Takie wspomnienia pozwalają choć na chwilę zapomnieć o trudnej codzienności czy zmartwieniach.

Czytanie książek i rozmowy na ich temat mogą stać się źródłem głębszego spojrzenia na drugą osobę i poznania jej sposobu myślenia i odbioru rzeczywistości. Przygotowanie konkretnych fragmentów z ulubionych książek to nie tylko podstawa do komunikacji między dwoma osobami, ale także dzielenie się swoim punktem widzenia. Kameralna atmosfera sprzyja spontaniczności  i swobodzie.


CZYTANIE KSIĄŻEK

Czytaj także:
Jesteś tym, co czytasz, czyli dlaczego Polacy nie czytają książek

Wspólne tańce i planszówki

Na randce przygotowanej w domu można też potańczyć. Wspólny taniec na domowym parkiecie niesamowicie relaksuje. Ciekawą propozycją jest domowe spa oraz nauka masażu. Jeśli lubicie muzykę i dodatkowo posiadacie umiejętność grania na jakimś instrumencie, możecie stworzyć „koncertowy” wieczór we dwoje. Jedno z Was może śpiewać, drugie grać na instrumencie.

Inną ciekawą propozycją są gry planszowe. To nie tylko forma rywalizacji, ale i poczucia beztroski i powrotu do dzieciństwa. Monopoly, Scrabble, czy gra stworzona na własnych zasadach – wybór należy do Was.

A kiedy zbliża się pożegnanie i trochę żal się rozstawać, można wręczyć ukochanej osobie jakąś specjalnie przygotowaną niespodziankę, coś małego, ładnie zapakowanego, co sprawi radość. Randka przecież ma sprawiać przyjemność!
Czytaj także:
Pierwsza randka. 9 kwestii, które warto na niej omówić

Tags:
relacjezwiązek
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail