Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 24/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Olimpiada olimpiadą, ale na mszy świętej trzeba być!

MSZA OLIMPIJCZYKÓW

Edward Pleń/Facebook

Redakcja - 12.02.18

Ks. Edward Pleń, który towarzyszy polskiej reprezentacji na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, opublikował zdjęcia z niedzielnej mszy świętej. Kto zaangażował się w liturgię? Zobaczcie!

„11 lutego 2018 roku w wioskach olimpijskich w Pyeongczang i Gangneung zostały odprawione Msze święte” – napisał na Facebooku krajowy duszpasterz sportowców, ks. Edward Pleń.

Razem z nim duchową opiekę nad polskimi sportowcami w czasie olimpiady sprawuje bp Marian Florczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców. Igrzyska olimpijskie w Korei Południowej są siódmymi, które ogląda z bliska.

Bardzo się cieszę, że mogę w tym czasie przebywać ze sportowcami. Od strony sportowej mój wpływ na wyniki jest mizerny lub nawet żaden. Mój wkład jest bardziej ludzki, duchowy – zawodników, trenerów i działaczy otaczam modlitwą. Oczywiście, dużo rozmawiamy. Dodanie otuchy, czerpanie siły z innej rzeczywistości jest bardzo ważne. Osobiście te moje zadania sobie bardzo cenię i cieszę się, że na kolejnych igrzyskach mogę być i jakoś dyskretnie pełnić funkcję wsparcia duchowego. Jak to w sporcie, takim wsparciem jest również pocieszenie po porażkach czy kontuzjach – mówił w rozmowie z Radiem eM.

W niedzielnej mszy świętej w Korei Południowej uczestniczyli m.in. Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Witold Bańka i Zbigniew Bródka.

Jeśli nie widzisz zdjęć, kliknij TUTAJ.
Czytaj także:
Kamil Stoch: Nie wstydzę się wiary w Jezusa. Tak zostałem wychowany


KSIĄDZ PAWEŁ KRĘŻOŁEK, DUSZPASTERZ CELEBRYTÓW

Czytaj także:
Kapelan celebrytów: nie raz spowiadałem ich w windzie, na stadionie, na stoku narciarskim
Czytaj także:
Biegaczka narciarska Sylwia Jaśkowiec z Pjongczangu: „Te igrzyska są wymodlone”

Tags:
mszasport
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail