Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 18/07/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

6 filmów familijnych, które warto zobaczyć w ferie

FILMY DO OBEJRZENIA PODCZAS FERII

YouTube

Zuzanna Szelest - 20.01.18

„Kraina lodu”, „Fantastyczne zwierzęta” czy „Za niebieskimi drzwiami” są produkcjami, które warto obejrzeć. Zwłaszcza w ferie. Spodobają się i dzieciom, i rodzicom.

Kiedy nie dopisuje pogoda, świat za oknem odstręcza mrozem i śniegiem, zwinięcie się na kanapie i oglądanie filmów z całą rodziną wydaje się sensownym pomysłem. Ferie to szczególnie przyjemny czas roku, który możemy spędzić z dziećmi na wspólnym oglądaniu filmów, ucztowaniu i rozmowach. Chociaż w ofercie portali takich jak Netflix wiele jest animowanych filmów, w których z pewnością zakochają się Wasze dzieci, dorośli nie muszą ograniczać się do oglądania przez całe ferie kreskówek. Klasyczne filmy familijne mogą być rozrywką dla wszystkich.

Przygotujcie więc kubki z gorącym kakao, rozsiądźcie się wygodnie i rozkoszujcie klasykami.

Kraina lodu

Jeden z najbardziej udanych filmów Disneya ostatnich lat, w ciekawy sposób przetwarza motywy Królowej śniegu Andersena. Siostry Elsa i Anna zostają rozdzielone, kiedy okazuje się, że niekontrolowany talent Elsy do zmieniania rzeczy w lód może zagrażać jej młodszej siostrze.

Jeśli nie widzisz wideo kliknij
To poruszająca historia o niekończącej się zimie, ale przede wszystkim o mocy siostrzanej miłości. Wpadające w ucho piosenki (w tym uhonorowane Oscarem „Let it go”) oraz przekonująca, niesztampowa konstrukcja bohaterek oczarują nie tylko najmłodszych widzów. To świetna propozycja dla całej rodziny.

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

Adaptacji powieści C.S. Lewisa należy się zasłużone miejsce wśród klasyków. Dlaczego warto dodać go do zimowej listy filmów? To piękna baśń o konieczności pozostania wiernym samemu sobie i bronienia naszych poglądów, nawet jeśli znajdujemy się w mniejszości.

Kiedy czwórka rodzeństwa: Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja, przechodzi przez drzwi szafy, trafia do magicznego świata Narnii. Wkrótce wszyscy czworo odkrywają, że z niewyjaśnionych powodów trwa tam niekończąca się zima. Cóż lepszego od podróży do tajemniczego świata śniegu i mrozu możemy sobie wymarzyć na styczniowy wieczór?

Ograniczenia wiekowe: z pewnością postać Czarownicy może być dla niektórych dzieci przerażająca. Jednak przewaga odważnych bohaterów o dobrym sercu oraz szczęśliwe zakończenie filmu zwyciężają w zestawieniu z przeraźliwymi piskami królowej.

Jeśli nie widzisz wideo kliknij

Niekończąca się opowieść

Jedenastoletni Bastian nie jest lubiany przez rówieśników. Wychowywany przez zapracowanego, samotnego ojca znajduje pocieszenie w świecie fantazji. Wszystko zmienia się, kiedy pewnego dnia pożycza u antykwariusza tajemniczą księgę…

Niekończąca się opowieść to piękna baśń o sile fantazji i literatury, nakręcona na podstawie powieści Michaela Endego o tym samym tytule. To propozycja zarówno dla młodszych i starszych widzów. Obraz dopełnia świetna muzyka, która zdobyła w swoim czasie szczyty angielskich list przebojów.

Jeśli nie widzisz wideo kliknij

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Akcja najnowszego filmu brytyjskiego reżysera Davida Yatesa, nakręconego na podstawie scenariusza samej J.K. Rowling, rozgrywa się w latach 20. w Nowym Jorku. Newt Scamander wraca z ekspedycji, której celem było skatalogowanie tytułowych fantastycznych zwierząt. Nieszczęśliwy splot wypadków sprawia, że kilka magicznych stworów wydostaje się spod opieki bohatera.

To ciepła opowieść, która z pewnością zaskarbi sympatię fanów przygód Harry’ego Pottera. Magiczne zwierzęta to przede wszystkim historia o przyjaźni i granicach naszej tolerancji. Na uwagę zasługuje też doborowa obsada filmu, w którym zobaczyć możemy gwiazdy takie jak Eddie Redmayne, Colin Farrell czy Samantha Morton.

Jeśli nie widzisz wideo kliknij

Sing

Producenci świetnie przyjętych Minionków przygotowali dla nas tym razem uroczą komedię muzyczną. Teatr prowadzony przez misia koala Bustera Moona jest zagrożony zamknięciem. Ostatnią szansą na uratowanie instytucji jest organizacja castingu na najpiękniejszy głos świata.

Ten animowany film o odwadze i przełamywaniu własnych ograniczeń to mocna propozycja na zimowy weekend. Wpadająca w ucho muzyka, którą nucicie jeszcze długo po seansie, sprawnie napisany scenariusz, śliczne animacje to tylko niektóre powody, żeby obejrzeć przygody Bustera Moona.

Jeśli nie widzisz wideo kliknij

Za niebieskimi drzwiami

Za niebieskimi drzwiami, filmowy debiut Mariusza Paleja, to nasza rodzima produkcja, przeznaczona dla nieco starszych dzieci. Matka 12-letniego Łukasza zapada w śpiączkę w wyniku wypadku samochodowego. Akcja filmu szybko przenosi się do tajemniczego pensjonatu prowadzonego przez kobietę utrzymującą, że jest przyjaciółką rodziny.

Ten niepokojący, momentami straszny film, w którym sny mieszają się z jawą to produkcja, której nie można przeoczyć. Pięknie zrealizowana wyprawa do świata tajemnic i magii została nagrodzona na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu oraz Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dla Najmłodszych „W chmurach” w Lublinie.

Jeśli nie widzisz wideo kliknij
Czytaj także:
C.S. Lewis tego nie wymyślił! Narnia istnieje naprawdę
Czytaj także:
Czy Bella jest katolicką księżniczką? „Piękna i Bestia” może nas wiele nauczyć
Czytaj także:
3-letnia Claire wyśpiewuje piosenki swoich ulubionych księżniczek Disneya

Tags:
filmrecenzjarodzina
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail