Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 03/10/2023 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Tysiąc „zdrowasiek” dziennie. Nowenna, która jest pomysłem św. Faustyny

RÓŻANIEC

Shutterstock

Eryk Łażewski - 29.11.17

29 listopada rozpoczyna się niezwykła nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ty też możesz dołączyć.

Siostra Faustyna i tysiąc „Zdrowaś”

Na czym polega niezwykłość tej nowenny? Ano na tym, że codziennie każdy jej uczestnik ma odmówić tysiąc razy modlitwę „Zdrowaś Maryjo”. Pomysłodawczynią jest tu sama św. Faustyna Kowalska, która w swoim „Dzienniczku” napisała:

la suite aprés cette publicité

Już trzeci raz odprawiam taką nowennę do Matki Bożej, to jest składającą się z jednego tysiąca zdrowasiek dziennie, to jest dziewięć tysięcy pozdrowień składa się na całość tej nowenny… Dla chcącego – nic trudnego (nr 1413).

Siostra Faustyna odprawiała swoją nowennę samotnie. My nie musimy. Od 29 listopada do 7 grudnia w najstarszym budynku Niepokalanowa, czyli w kaplicy św. Maksymiliana, trwać będzie grupowa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Ma się zaczynać się o 7.00, a kończyć o 21.00.

la suite aprés cette publicité

LUDWIK MARTIN

Czytaj także:
Niezwykła nowenna do św. Ludwika Martin za cierpiących na depresję

Czas nowenny zostanie podzielony na 5 dwugodzinnych bloków modlitewnych. W trakcie każdego z nich, uczestnicy odmówią wszystkie 4 części Różańca, czyli 200 „Zdrowaś”. W sumie da to założone 1000 modlitw dziennie. Dodajmy, że po 1, 2 i 4 bloku przewidziana jest godzinna przerwa na posiłek (śniadanie, obiad, kolację), odpoczynek i cichą modlitwę. Po 3 bloku natomiast, o godz. 15.00 zacznie się Koronka do Bożego Miłosierdzia. Gdy się zakończy, będzie odprawiona msza święta. Kolejne dni nowenny zwieńczy Apel Jasnogórski i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

la suite aprés cette publicité

la suite aprés cette publicité

Jak dołączyć do nowenny

Oczywiście, każdy może dołączyć do modlitwy – zarówno miejscowi, jak i przyjezdni. Każdy też sam określa, na ilu blokach modlitewnych się pojawi: na jednym, dwóch, trzech, czy na wszystkich w ciągu któregoś dnia nowenny. Jeżeli komuś czas pozwala, niech będzie na niej całej lub chociaż przyjedzie na kilka dni i wybierze sobie bloki modlitewne.

Dłuższą obecność na nowennie osób spoza Niepokalanowa ułatwia fakt, że odpłatne posiłki i noclegi w Domu Pielgrzyma można zamówić wcześniej mejlowo (niepokalanow5@gmail.com) lub telefonicznie: 609 879 742, (46) 864 21 61. Ułatwiając życie organizatorom, zgłośmy też swoje uczestnictwo w modlitwie, wysyłając zgłoszenie pod adres: poczta@niepokalanow.pl.

A dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie będą w Niepokalanowie, przewidziana jest transmisja wideo online. Jeżeli zaś ktoś nie będzie miał dostępu do sieci w momencie, gdy w kaplicy św. Maksymiliana zacznie się modlitwa, wtedy niech wzniesie ją do Boga samodzielnie. To łatwe. Wystarczy pamiętać, że kolejne bloki modlitewne zaczynają się codziennie o: 7.00, 10.00, 13.00, 16.00 i 19.00.

la suite aprés cette publicitéCzytaj także:
Nowenna do Maryi rozwiązującej węzły. Tekst i sposób odmawiania

la suite aprés cette publicité

Kontynuacja Różańca do Granic

Niezależnie od tego, w jaki sposób, bez wątpienia warto wziąć udział w nowennie dziewięciu tysięcy „Zdrowaś”. Będzie to bowiem prośba o tryumf Niepokalanego Serca Maryi w Polsce i na świecie. Dodatkowo uczestnicy będą błagać o pokój w Polsce i na świecie, jedność w Kościele, pełną ochronę prawną życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz nawrócenie wszystkich nieprzyjaciół Kościoła.

Nowenna będzie też modlitwą za Ojczyznę, rządzących, a także w intencjach poleconych Niepokalanej.

I pamiętajmy, że każde „Zdrowaś” to jak róża darowana Maryi. Ostatnio było tych „kwiatów” wiele w Różańcu do Granic. Organizatorzy omawianej nowenny, uznają ją za przedłużenie tamtego Różańca. Kto więc w nim uczestniczył, niech też przyłączy się do modlitwy inicjowanej w Niepokalanowie.

la suite aprés cette publicité

Lepiej przeżyć Niepokalane Poczęcie NMP

A jeżeli, drogi czytelniku Aletei, nie brałeś udziału w Różańcu do Granic, masz szansę to nadrobić nowenną 9 tys. „Zdrowaś”. Bez wątpienia przyniesie ona dobre owoce i pozwoli lepiej niż dotychczas przeżyć uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Tak właśnie było ze św. Faustyną Kowalską, która w swoim „Dzienniczku” napisała:

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Przed Komunią św. ujrzałam Matkę Najświętszą w niepojętej piękności. Uśmiechając się do mnie, powiedziała: Córko moja, z polecenia Boga mam ci być w sposób wyłączny i szczególny Matką, ale pragnę, abyś i ty szczególnie była mi dzieckiem (nr 1414).
Czytaj także:
Nowenna o przebaczenie, czyli 9 dni prowadzących do wewnętrznego uzdrowienia

Tags:
MaryjamodlitwaNiepokalane Poczęcienowenna
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail