Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 24/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Krew zamiast urodzinowego prezentu?

WEB3-CARDINAL-TAGLE-FACE-HANDS-HAPPY-JOYFUL-000_Hkg8402696-Noel-Celis-AFP

Noel Celis | AFP

Aleksandra Gałka - 23.06.17

Filipiński kardynał Luis Antonio Tagle obchodził 21 czerwca właśnie swoje 60 urodziny. Pracownicy jego archidiecezji postanowili zrezygnować z kolejnego materialnego podarku i uszczęśliwić nie tylko kościelnego hierarchę.

Kardynał ks. Luis Antonio Tagle jest barwną i charyzmatyczną postacią oraz duchownym kojarzonym na całym świecie. Współpracownicy chcieli uczcić jego okrągłe urodziny w szczególny sposób. Kolejna sutanna, stua czy ozdobny ornat – typowe podarki dla duchownych – wydały im się jednak zbyt banalne. Postanowili zatem oddać krew.
Czytaj także:
Kard. Tagle do młodych: Błagam Was, pomóżcie biskupom w zrozumieniu waszej sytuacji

Historyczne wnętrza budynku archidiecezji w Manili zamieniły się na jeden dzień na stację krwiodawstwa. Zbiórkę zorganizowano 19 czerwca, na dwa dni przed dniem urodzin kard. Tagle.

https://twitter.com/Veritasph/status/877470999012196352

Krew to życie

Ks. Sanny de Claro, archidiecezjalny dyrektor ds. rozwoju zasobów ludzkich w rozmowie z portalem ucanews.com wyjaśniał, że jako prezent dla arcybiskupa zorganizowali zbiórkę krwi, ponieważ symbolizuje ona życie:

Myślę, że najlepszym prezentem jest uratowanie lub wydłużenie czyjegoś życia, dlatego właśnie zorganizowaliśmy zbiórkę krwi. Przez to chcemy też pokazać kardynałowi, że cenimy życie.

Krew na Filipinach to towar, który ma swoją cenę – dość wysoką. Ta zebrana w archidiecezji będzie przeznaczona dla ubogich ludzi, którzy nie są w stanie jej kupić.

Coroczna zbiórka krwi

Jak wyjaśniał ks. Sanny de Claro, pracownicy archidiecezji robią to co roku, dziękując przy tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

Zbiórka krwi nie jest pierwszym takim prezentem dla arcybiskupa.

W przeszłości organizowano podobną akcję, by świętować urodziny ówczesnego kardynała – ks. Gaudencio Rosalesa, którego ks. Kard. Tagle zastąpił w grudniu 2011 roku.

Akcja krwiodawstwa w archidiecezji została zorganizowana we współpracy z Filipińskim Czerwonym Krzyżem.
Czytaj także:
Płynie w nas krew królów i prostytutek – kard. Tagle o historii każdego z nas

Tags:
Filipiny
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail