Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 27/01/2023 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

Divino Amore – sanktuarium pełne smoczków i śliniaczków

web-sanktuarium-divino-amore-niebo-lalupa-wikipedia

Lalupa/Wikipedia

Anna Malec - 18.09.16

Znajdziesz tu wszystkie dziecięce gadżety: smoczki, śliniaczki, zdjęcia, chrzcielne ubranka, wydruki z badań USG. A przede wszystkim – ogromną wdzięczność szczęśliwych rodziców.

Savez-vous que Aleteia ne peut vivre que grâce à la générosité de ses lecteurs
JE DONNE
Aleteia a vraiment besoin de vous

Divio Amore – tutaj modlą się o dziecko

To piękne, choć nietypowe miejsce, znajduje się kilkanaście kilometrów od Wiecznego Miasta i jest jednym z najważniejszych sanktuariów maryjnych w całej Rzymskiej Prowincji.

Miejsce poświęcone Matce Bożej Miłości, położone na uroczym wzgórzu, w otoczeniu zieleni i pięknych krajobrazów, od setek lat przyciąga pielgrzymów. Wśród nich – rodziny modlące się o potomstwo.

Przyznaję, liczby wotów dziękczynnych nie udało mi się zliczyć. Podejrzewam, że nie starczyłoby mi na to ani czasu, ani mojej analogowej pamięci. Tabliczki, zdjęcia, śliniaczki, wydruki z badania USG, czapeczki, ubranka chrzcielne i przeróżne inne pamiątki są tu – dosłownie – wszędzie.
Czytaj także:
Lourdes na południu Indii? Poznaj Sanktuarium Maryjne w Vailankanni [galeria]

Skuteczność modlitwy potwierdzona!

W miejscu szczycącym się takim wezwaniem trudno się nie modlić! Wie o tym Kamil – nasz redakcyjny kolega, który w Divino Amore był przed trzema laty z – jeszcze wtedy – swoją dziewczyną, Dorotą. Dziś są małżeństwem. Podobnie jak ich znajomi, za których modlili się w tym miejscu. „Poleciliśmy tam Bożej Miłości wszystkie bliskie nam osoby, które były samotne i prosiliśmy o miłość w ich życiu. Dziś tylko jedna osoba została bez pary, reszta już jest zaręczona albo po ślubie” – mówi Kamil.

Miejsce ulubione przez świętych

Nic dziwnego, w końcu to sanktuarium Matki Bożej Miłości. A że prawdziwa miłość potrafi się dzielić, mnożyć i rozrastać, to Maryja najwyraźniej postanowiła podzielić się „prośbami do wysłuchania” z pierwszym wyniesionym do chwały ołtarzy małżeństwem, błogosławionymi Marią i Luigim Quattrocchi. Ich grób znajduje się bowiem w krypcie sanktuarium.
Czytaj także:
Sanktuarium w Łagiewnikach. Starcie z czterema żywiołami [zdjęcia]

Są patronami małżeństw i rodzin chrześcijańskich, więc pewnie leży im na ich świętych sercach troska o nowe życie. A małżonków przyjeżdżających do sanktuarium z tęsknotą za dzieckiem nie brakuje. Zdaje się, że bł. Maria dobrze poznała siłę tej tęsknoty – Luigi zmarł 14 lat przed nią, a jej miłość do męża przetrwała próbę śmierci.

Sanktuarium Divino Amore lubił też odwiedzać św. Jan Paweł II, przez wielu zwany „papieżem rodziny”. Przypomina o tym piękna mozaika z wizerunkiem papieża, która wita pielgrzymów u wejścia do nowej części świątyni.


BAZYLIKA W WAMBIERZYCACH

Czytaj także:
7 najpopularniejszych sanktuariów w Polsce. Zobacz zdjęcia!

W sanktuarium, jak w domu

Najwięcej pielgrzymów można tu spotkaćw niedzielę o… 5 nad ranem. W letnich miesiącach zorganizowane grupy wyruszają z centrum Rzymu o północy, po odśpiewaniu hymnu Magnificat, by po kilku godzinach marszu przeplatanego modlitwą dotrzeć do sanktuarium.

W weekendy i święta po pięknych, zielonych, przysanktuaryjnych terenach biegają dzieci, które przyjechały tu z rodzicami na rodzinny piknik. Jest jak w jednej, wielkiej rodzinie – Matka Boża Miłości, błogosławieni małżonkowie Quattrocchi, św. Jan Paweł II i mnóstwo rodzin z dziećmi.

Pierwszy cud odnotowano tu w 1740 roku. Co prawda nie miał on nic wspólnego z narodzinami długo wyczekiwanego dziecka, ale być może zainicjował cudowną falę, która od tej pory zalewa to zielone wzgórze.

Tags:
sanktuariumuzdrowienie
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!