Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 18/07/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

„Wyrodna” matka na lotnisku. Pomyśl, zanim ocenisz

MATKA Z DZIECKIEM NA LOTNISKU

Redakcja - 02.09.16

Jak łatwo przychodzi nam ocenianie innych ludzi i wytykanie im błędów, nawet tych rzekomych. Historia Molly, z której w mediach społecznościowych zrobiono wyrodną matkę, jest tego przykładem.

Oszczerstwo to grzech polegający na mówieniu źle o innych lub na wyjawianiu ich wad i błędów bez jakiegokolwiek słusznego powodu. Niestety, w mediach społecznościowych zbyt łatwo dochodzi do ataków na nieznane osoby oraz do pozbawiania ich dobrego imienia.
Czytaj także:
To jedno proste pytanie uratowało moje małżeństwo

Zła matka?  

Celem takiej nagonki stała się kilka lat temu Molly Lensing. Jej zdjęcie obiegło wówczas wirtualny świat. Widać na nim siedzącą na krześle Molly, u której stóp na ręczniczku rozłożonym na podłodze lotniska leży dwumiesięczna córeczka. Miliony internautów oceniło kobietę jako wyrodną, nieczułą, szaloną i okropną matkę.

bebe_chao_aeroporto
Reprodução/O Catequista

Co się wydarzyło na lotnisku? Delta Airlines wkrótce wydało oświadczenie, biorąc na siebie odpowiedzialność za sytuację. Molly miała rezerwację na poniedziałkowy lot, który został odwołany. Przewoźnikowi skończyły się vouchery, aby opłacić nocleg w pobliskim hotelu. Wobec tego Molly nie miała wyjścia – wraz z malutką córeczką spędziła noc na podłodze lotniska.

Zdjęcie, które stało się przyczyną medialnego linczu, zostało zrobione następnego dnia (!), gdy zmęczona oczekiwaniem na przesunięty lot Molly dzwoniła do rodziców. Prosiła, by przyjechali po nią i córkę na lotnisko.
Czytaj także:
Już nie chcę być matką idealną. Mogę być wystarczająco dobra

Dobra matka!

Spróbujmy to sobie wyobrazić. Kobieta spała na podłodze, obok dziecka. Obudziła się i chwyciła za komórkę, aby zatelefonować. Właśnie wtedy zjawił się ktoś, kto ją sfotografował i upowszechnił zdjęcie na portalach społecznościowych, dodając odpowiedni komentarz.

Nieuczciwa akcja nie zakończyłaby się takim sukcesem, gdyby ludzie nie pomogli w rozpowszechnieniu zdjęcia Molly i nie dolewali oliwy do ognia oszczerstw. A przecież wystarczyło trochę pomyśleć. I zastanowić się, co się kryje za fotografią. Może historia, która usprawiedliwiłaby zachowanie matki?


SZCZĘŚLIWE MAŁŻEŃSTWO

Czytaj także:
Jeszcze kiedyś się spotkamy! Poruszająca historia krótkiego małżeństwa

Tags:
dziecimacierzyństwo
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail